Witcher pen&paper. Po co skoro jest KC?

Wiadomość o Witcherze, który będzie wydany przez CD Projekt wraz z Talsorian Games (czyli wydawcą papierowego CP 2020) zelektryzowała oczywiście nie tylko #fundom.
Pojawiła się wczoraj na oficjalnej stronie CD Projekt.

Przykładowe głosy wybranych przedstawicieli #fundom:
- dla kasy, bo źle zrobili jakiś element Witcher 3 (gry winno wydawać się od fanów dla fanów, nie wspominając, że tegoroczne przychody CD projekt pozwoliłyby kupić cały "rynek RPG" z przysiółkami, a nie wydawać papierową grę),
- będzie kiepska, bo na Fuzion, czyli mechanice, która zasilała takie gry jak: Cyberpunk, Dragon Ball Z, Victoriana, Artesia, Xandoria (a mogłaby np. na Fajerbolu, a na pewno na FATE czy Savage Worlds)
- przyciągnie nowych graczy (mniemanologia polterystyczna)
- lepiej żeby Cyberpunk zrobili (najlepiej na Interface Zero)

Mało kto przed komentarzem zorientował się, że ostatnia wersja Fuzion tkwi w Drive Thru RPG od dekady w niezmienionej formie, w cenie 2.25 $ . W dzisiejszych czasach za równowartość tej kwoty można kupić sobie co najwyżej jednostronicową przygodę + generator stu imion bengalskich z dwustronicową zapowiedzią stu imion pendżabskich.
Fuzion  z tym samym podtytułem od lat ANY GAME. ANY GENRE. SIMPLE. FAST. UNIVERSAL w wersji darmowej 5.02 jest  już trochę dłużej - 17 lat.
Mało kto pewnie pomyślał, że dekada to sporo czasu, siedemnaście jeszcze więcej, a CD Projekt nie tworzy gry 2077 na tych samej mechanice co tworzono grę papierową CP v.3, a więc i sam Fuzion logicznie rozumując ewoluuje (o czym może świadczyć 60 000 postów na forum gry).

Pondsmith (autor CP 2020) tkwi w miejscu, tylko polscy funi ewolołuja. 
Tym ostatnim zaserwuję powrót do przeszłości.Miłej zabawy.
Na Fejta też jest.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget