Ritual & Chaos Mutation Generation Table [White Dwarf 99 Mar 1998]

Marcowy numer White Dwarfa z 1988 zaoferował dwie  rzeczy dla fanów WFRP. Pierwsza to przygoda Ritual, druga to tekst zawierający tabelę stu mutacji, który znalazł się w rubryce On the boil (będący potem fragmentem dodatku Realms of the Chaos: Slaves to Darkness).

Rytuł to przygoda typowa w swoim stylu dla lat dziewięćdziesiątych. Mamy umierającego doręczyciela, mamy kanały i spisek dwóch frakcji: skavenów i kultystów. Jest tytułowy rytuał, są spotkania losowe i namacalne zagrożenie. Przygoda przemyślana w każdym calu, przykładowo celem nie jest eliminacja BG - mogą zostać ewentualnie otruci i skorzystać z pomocy miejscowego cyrulika. Dziś prawdopodobnie nie poprowadziłbym jej ponownie - w połowie lat dziewięćdziesiątych kanały i podziemia przejadły mi się nadto, zaś umierający doręczyciele dostarczają co najużej ubawu.
Graczom i mistrzom gry nawet z średnim stażem może zapewnić parę godzin fajnej zabawy.
Scenariusz u nas pojawił się w jednej z pierwszych polskojęzycznych kampanii pt. Potępieniec.

Znacznie ciekawszym opracowaniem zawartym w tym numerze był tekst, który poznaliśmy u nas dzięki MiM pt. Naznaczeni piętnem chaosu. Tekst pojawił się potem w Realm of the Chaos. Obecnie to jeden z droższych,  niedostępnych na rynku dodatków. Jego ceny oscylują powyżej 50 funtów brytyjskich.
W Polscetłumaczneie pojawiło się w 6/98 numerze MiM.
Po raz kolejny warto wspomnieć o ówczesnej kompatybilności WFB i WH - mutacje i ich opisy stosować można było z powodzeniem w obydwu grach. Co więcej na samym końcu On the boil znalazł się krótki fragment dotyczący Chaosu w WH 40. 
Najlepiej jednak zapoznać się z tekstem samemu.


Pobierz 
Mutacje Chaosu
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget