Parkiet erpegowy - sprośny raport z giełdy RPG

Wzrostowe formacje – brak młota na tygodniowym wykresie REBel  i podwójne dno na dziennym wykresie POLter.
Oba wskaźniki zanotowały zwyżki na ostatnich sesjach i zaatakowały ważne poziomy oporów. Co więcej, na wykresach REB i POL można dostrzec formację, która potwierdza możliwość zmiany trendu na wzrostowy. Najlepiej RPG widoczne jest na wykresie pochłanianych potato blue chips. Lewe ramię zostało utworzone końcem czerwca przy 7.97 pkt, a prawe 15 lipca przy 5.39 pkt.
Wspólnymi siłami pokonano tym samym barierę magicznych 13 pkt (13.36 na 10 możliwych).
Niestety, na drodze byków z POL stanął w piątek silny opór REB. Dopóki nie zostanie on sforsowany, dopóty na rynku dużych graczy będzie obowiązywał scenariusz spadkowy.
Pokonanie 13 pkt powinno otworzyć bykom drogę do 14 pkt lub nawet przeskoczyć piętnastkę, tym samym wbijając się na indeksy REB. Z kolei spadek poniżej wsparcia 10 pkt, opisywanego dwa tygodnie temu w InVestor DM, zaneguje optymistyczny scenariusz i zwiększy ryzyko ruchu w rejon 12 pkt innych graczy. Polterowa formacja podwójnego dna, która pojawiła się na wykresie przełamuje sekwencję coraz niższych szczytów.

Po nieoficjalnym komunikacie autora o zamknięciu linii Fajrebal na rynki europejskie 5 lipca doszło niestety do cofnięcia, które zachwiało wszystkimi indeksami. Powrót powyżej średniej nie będzie łatwym zadaniem. Gdyby to się udało, POL powinien ruszyć w kierunku 14.50 pkt. Z kolei powrót poniżej linii szyi może skutkować ruchem do dołka sprzed dwóch tygodni 10.00 pkt. Otworzy to bykom drogę do dalszych zwyżek notowań REB (zgodnie z zasadą, że przebity opór staje się wsparciem).
Najbliższym celem powinna być linia 50-sesyjnej średniej, która znajduje się przy 13.50 pkt. Wsparciem na ten tydzień jest 13.30 pkt

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o średnich spółkach. Segment ten był jednym z najsilniejszych na giełdzie w ostatnim tygodniu. Indeks przebił 6-sesyjną średnią kroczącą i dotarł w porywach do poziomu kontynuacji wzrostu lokalnego szczytu z drugiej połowy czerwca.


 Top 2 Polter Roleplaying Games
(last 12 month)

 1. Bestie i Barbarzyńcy [7.97] 
 2. Wiatyk [5.39] 

 Top 5 Bestseller Rebel

 1. Poza Czasem 
 2. Skrót do R'lyeh 
 3. Mistrzowanie RPG 
 4. Neuroshima 1.5 (oprawa twarda) 
 5. Jesienna Gawęda
NASDAQ i RPG
Cały rynek RPG wg. IcV2 wart jest 25 milionów dolarów.
Czyli mniej więcej tyle samo co:
 • dom, w którym mieszkał filmowy Iron Man.
 • zysk Gameloftu z aplikacji sprzedawanych na iPhone 6 lat temu
 • dziesięć i pół obiadu z legendarnym inwestorem giełdowym Warrenem Buffettem
 • gaża aktorska DiCaprio za rolę w "Wilk z Wall Street".
 • 1/3 domu twórcy Minecrafta
 • 3 czołgi Abrams

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget