Third annual St George's Festival (video)


W ubiegłym tygodniu wybrałem się na dalekie rubieże Londynu zobaczyć Londyński Turniej Rycerski. 
The Vauxhall Pleasure Gardens St George’s Festival odbywa się już po raz trzeci.

Świętego Jerzego nie spotkałem. Zamiast smoka wystąpił przejeżdżający nieopodal pociąg. Na turniej łuczniczy spóźniłem się, zadowalając się pokazem ptaszników. Ravenmaster'a jednak nie było z wiadomych przyczyn - Londyn upadłby, gdyby jego sześć ostatnich kruków opuściło twierdzę Tower of London.

Walki toczyły się od godziny jedenastej i były niezgorsze. Okazało się, że tarcze wojowników odgrywały dosyć istotną rolę w walce, podobnie jak i podcięcia wymierzone w nogi przeciwnika. Jeśli przejrzycie powyższe filmiki,  dowiecie się prawdopodobnie skąd słowa "zakuty łeb".

Spośród dwudziestu pięciu rycerzy tylko trzech doznało kontuzji. Walczyli w systemie "jeden na jeden", tylko w końcówce jako drużyny - Anglicy przeciwko Francuzom.
Genderyści byliby zadowoleni. Była i walcząca rycerka.

Czwarte miejsce zajął Mark “The Grufalo”, trzecie James “The Colosus”, wtóre Andy “Moses” zwycięzcą St George’s 1v1 Tournament został John “Sharky” Quayle. 

Angielska edycja magazynu Men’s Fitness nie omieszkała napomknąć o tymże wydarzeniu.


Porównując skalę miast wydaje mi się, że ciekawsze imprezy widziałem u siebie w Polsce (nawet w Bielsku - Białej) choć organizatorzy wspominają o tysiącu widzów oglądających finałowe walki.

W momencie kiedy piszę te słowa w Malborku odbywają się Mistrzostwa Świata, zorganizowane przez International Medieval Combat Federation (organizację skupiającą rycerzy z całego świata).
Poszukałem czy wśród angielskiej reprezentacji znalazł się ktoś z finałowej czwórki walczącej w Vauxhall Pleasure Gardens w trakcie St George Festival.

Niestety.

Okazało się jednak, że prawdopodobnie polscy emigranci zasilili szeregi angielskich rycerzy, czyli National Team of United Kingdom.
Nazwiska takie jak lukasz kowalPawel Kurzak czy Robert Kostrzewa (wszyscy z klubu Battle Herritage) zdają się świadczyć, że Polacy walczą za Wolność Waszą i Naszą w Malborku /\(;;;)/\. Możecie śledzić ten turniej - IMCF World Championship za pośrednictwem LiveStreamu nadaje na żywo relację z Malborka.

Jeżeli przez przeoczenie lub jakiekolwiek zaniedbanie niechcący wykazałem jakiekolwiek odchylenie seksistowskie, rasistowskie, kulturowe, nacjonalistyczne, regionalne, intelektualne, socjoekonomiczne, etnocetrystyczne, fallocentryczne, heteropatriarchalistyczne lub inne, jeszcze nie nazwane - przepraszam i czekam na wszelkie sugestie dotyczące możliwości naprawienia moich błędów. 
James Finn Garner - Politycznie poprawne bajki na dobranoc.
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget