Citadel Journal Spring & Warhammer Role Playing A.D. 1985Citadel Journal 1985 Spring
W pierwszym, wiosennym numerze Citadel Journal (1985) ukazała się prawdopodobnie pierwsza zapowiedź gry Warhammer Role-Play, później nazwanej Warhammer Fantasy Role Play.
Na poniższych ilustracjach z pierwszych numerów tego magazynu znajdziecie zdjęcia kilku osób, które w późniejszym okresie zajęły się również linią fabularną Warhammera.

\
Przez szereg lat wysuwałem pochopne wnioski z wywiadu, który przeprowadził Artur Marciniak na łamach Magii i Miecz. Wydawało mi się że Warhammer Fantasy Role Play powstawał w bardzo krótkim okresie czasu w roku 1986.
Okazuje się, że prace trwały już od wiosny 1985 roku.
Co więcej, autorzy mieli nadzieję na publikację gry w 1985 roku...
Projekt gry fabularnej był autorstwa Richarda Halliwella - nie myliłem się pisząc o nim, że jest jedną najbardziej wpływowych postaci w branży gier w Wielkiej Brytanii (patrz: Historia Warhammer Fantasy Roleplaying cz.2).


Jeżeli przez przeoczenie lub jakiekolwiek zaniedbanie niechcący wykazałem jakiekolwiek odchylenie seksistowskie, rasistowskie, kulturowe, nacjonalistyczne, regionalne, intelektualne, socjoekonomiczne, etnocetrystyczne, fallocentryczne, heteropatriarchalistyczne lub inne, jeszcze nie nazwane - przepraszam i czekam na wszelkie sugestie dotyczące możliwości naprawienia moich błędów. 
James Finn Garner - Politycznie poprawne bajki na dobranoc.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget