Practice Makes Perfect & 10 Years on White Dwarf [90 Jun. 1987]

90 numer White Dwarf splótł się z dziesięcioleciem magazynu. Ta sama okładka pojawiła się u nas w lipcu 1990 na łamach Fantastyki (jeszcze nie Nowej Fantastyki). Jednocześnie w tym numerze Fantastyki pod redakcją Lecha Jęczmyka pojawiło się po raz pierwszy opowiadanie ze świata Warhammer Fantasy Role Playing. Było nim Geheimnisnacht Wiliama Kinga.

Wracając jednakże do zawartości jubileuszowego White Dwarf.
Ponownie pojawia się tylko jeden tekst, który u nas znalazł się w zbiorze Potępieniec. Practice makes perfect to artykuł, który omawia umiejętności w grze. Skupia się na omówieniu tego jak winny wyglądać szkolenia, nauka nowych umiejętności, poszukiwania nauczyciela czy ile trwa sam czas szkolenia.
Moim zdaniem akurat ten element Warahammer Fantasy Roleplay jest na tyle niezwykły, że z wielu porad zawartych w tym tekście korzystam po dziś dzień.
Jeśli ktoś nie pamięta tekstu lub zwyczajnie go nie czytał to zdecydowanie zalecam. Podział umiejętności na praktyczne, intelektualne osobiste i wrodzone jest naprawdę jednym z najciekawszych rozwiązań z jakimi się spotkałem.


Warhammer, Warhammerem; jeśli jednak ktoś chce przeczytać rys na temat pierwszego dziesięciolecia White Dwarf ułatwię mu to zadanie. 
Zwróćcie uwagę kto pisał te słowa - założyciel Games Workshop, współautor wielu gier paragrafowych z serii Fighting Fantasy, nagrodzony i odznaczony znaczną ilością nagród, tytułów (w tym szlacheckich) - sam Ian Livingstone.


[full-post]
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget