Inspiracje: Miniaturowy pistolet - pierścień

Miniaturowych broni palnych powstało/ powstaje tyleż samo co gigantycznych lub niezwykle śmiercionośnych jak La Cucaracha z filmu Treasure of Pancho Villa (lub Kacza Stopa znana nam z WFRP).

Jeśli myślimy o różnorakich gadżetach kojarzy nam się zazwyczaj to z Agentem 007. Znacznie wcześniej, bowiem już w 1905 roku powstał pistolet o niewielkich rozmiarach umieszczony w pierścieniu. A zapewne powstawało takich broni znacznie więcej i znacznie wcześniej. Egzotycznych broni jest mnóstwo i rzadko zapominamy o nich, a mogą stanowić ciekawe urozmaicenie na sesji - ktoś widział w podręczniku np. łuki napinane mięśniami nóg? Nie kusze, a łuki? Jeśli nawet tak, to są one zapewne niezwykle rzadkie.

Miniaturowe pistolety

Broń tego typu to doskonały pomysł na dopakowanie Bohatera Głównego, oczywiście w światach w których występuje broń palna (Zew Cthulhu, Warhammer, SWEPl: Sensacja i Przygoda, Wolsung etc. etc.). Drobny przedmiot łatwo przemycić, ukryć, czy skrycie przekazać np. skazanemu. Testy wiążące się z ukryciem takiego przedmiotu winny być bardzo proste, a broń palna (pomimo, że niewielkich rozmiarów i  kalibru) może stać się sporym atutem, czy kartą przetargową.

Nie będę prezentował statystyk do popularnych systemów - z pewnością zrobicie to lepiej niż ja. Ot, wystarczy że wyszukacie w tabelach broni najmniej śmiercionośną broń palną i nieco obniżycie obrażenia i inne cechy charakteryzujące tę broń.

Nie jestem ekspertem od broni palnych, jednak logicznym wydaje mi się że "wystrzał z palca" może nieść spore ryzyko. Ew. tabele krytycznego pecha itp. trzeba byłoby trochę zmodyfikować na niekorzyść gracza - cóż tam jednak poparzona dłoń lub urwany palec skoro adwersarz pokonany !
Nabój wystrzelony z niewielkiej odległości może zabić, a jeśli nie - na pewno poważnie lub krytycznie (wystrzelony np. w twarz) może zranić adwersarza. 
Kolejnym atutem tak niewielkiej broni może być zaskoczenie, a przede wszystkim liczy się efekt zastraszenia. Strzał wywoła strach - odpędzi dzikie zwierze, a rozumną istotę może wystraszyć (Testy odpowiednich Odporności, Opanowania itp) . BG strzela z pierścienia, a w nocy/ ciemnym pomieszczeniu może wyglądać to niezwykle, zagadkowo i niezrozumiale.
Bronie tego typu mogą przysłużyć się również jako flary sygnałowe w przypadku zagubienia lub ogniste pociski (patrz ilustracja poniżej).

Co więcej, bronie tego typu można dziś kupić za naprawdę niewielkie pieniądze (równowartość połowy podręcznika RPG - kilkadziesiąt dolarów, oczywiście jeśli nie wybierzemy opcji 24 karatowej...
Na poniższych stronach znajdziecie nieco więcej informacji o miniaturowych pistoletach:

Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget