Onwards and Upwards - White Dwarf [89 May 1987]

Magazyn White Dwarf przeglądam i czytam stricte pod kątem Warhamer Fantasy Roleplay, czyli od numeru 82 (Oct., 1986) kiedy to pojawiła się pierwsza zapowiedź tejże gry.
Niemniej jednak niekiedy warto wspomnieć o ciekawostkach z Starym Światem niezwiązanych, które pojawiały się na łamach tegoż magazynu.
Wraz z upływem czasu i gry obrastającej w dodatki reklamy Warhammer Fantasy Roleplay zmieniały się i prezentowały grę coraz bardziej okazale.
W numerze znajdziemy tylko jeden materiał do WFRP, tekst pt. Onwards and Upwards. Z tego co pisał mi Greame Davies u zarania WFRP najwięcej problemów graczom sprawiały Punkty Przeznaczenia i rozwój postaci. Problemy starano się rozwiązywać na bieżąco.
PP były omówione w poprzednim numerze WD, w tym omówiono zawiłości związane z rozwojem kariery postaci graczy. U nas przetłumaczony artykuł ukazał się w Magii i Miecz nr.12 (Pnij się w górę).

A wspomniane ciekawostki?
Otóż w tym numerze prawdopodobnie po raz pierwszy pojawiła się zapowiedź intrygującej, dziś zupełnie zapomnianej gry o nazwie Fireland.

Kolejna rzecz to artykuł, który pozwalał nam na granie w realiach opowieści o Robin Hoodzie. Co warto zauważyć Robin Hood (a właściwie On Ealden Bergen, bo taki tytuł nosił artykuł)
był bezsystemowy.
Tekst okraszony był wyśmienitymi grafikami Paula Bonnera. Koniec końców tekst wyewoluował do kampanii wydanej w 1987 przez I.C.E. (a może było odwrotnie i tekst reklamował sprzedawaną kampanię?) Robin Hood the Role Playing Campaign doczekała się dwóch wydań, dziś praktycznie jest kompletnie zapomniana. Można ją jeszcze zdobyć na platformach aukcyjnych od kilkudziesięciu złotych wzwyż.
Robin Hood is a new development in the world of roleplaying games: something more than a supplement - a new game for which you won't have to learn a book full of rules. The book, published by ICE, is an attempt to bridge the gap between new games with new rules, and campaign or adventure supplements which are wholly 'systemless' and need a good deal of work before they are usable. You won't need Robin Hood to use this adventure. Part of the idea behind the book is that it should be a generic (ie universally useful) work of reference for gamers interested in the early mediaeval period and in the concept of a roleplaying game involving a band of outlaws. Although restricted in the number of roleplaying games it can actually mention, Robin Hood is conceived to be used with games ranging from Warhammer Fantasy Roleplay and Middle-earth Roleplaying to Advanced Dungeons & Dragons and Fantasy Hero.
Na końcu numeru pojawia się również kolejna reklama gry z I.C.E. o nazwie Space Master. Pomimo że na Drive Thru mozna kupić drugą edycję  (jest i preview) to gra nie zdobyła jakiejś szczególnej popularności podobnie jak powyższy Robin Hood.

Jeżeli przez przeoczenie lub jakiekolwiek zaniedbanie niechcący wykazałem jakiekolwiek odchylenie seksistowskie, rasistowskie, kulturowe, nacjonalistyczne, regionalne, intelektualne, socjoekonomiczne, etnocetrystyczne, fallocentryczne, heteropatriarchalistyczne lub inne, jeszcze nie nazwane - przepraszam i czekam na wszelkie sugestie dotyczące możliwości naprawienia moich błędów. 
James Finn Garner - Politycznie poprawne bajki na dobranoc.
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget