Dyplomacja, wersja Avalon Hills

O strategicznej grze Dyplomacja, słyszał pewnie każdy kto interesuje się grami w jakiejkolwiek postaci. Ostatnio udało mi się zdobyć wersję tej gry z Avalon Hills z drewnianymi elementami w bardzo dobrym stanie.

Dyplomacja na różnorakich platformach aukcyjnych pojawia się w miarę często. Zaciekawiły mnie jednak dołączone do niej elementy wykorzystywane do Play by Mail i inne dodatkowe akcesoria. Część z nich sfotografowałem, cześć zostawiłem - możliwe że ktoś zechce je wykorzystać lub po prostu chce się z nimi zapoznać.

Jeśli chcecie podrążyć temat odsyłam do strony poświęconej grze. Fani tej gry tworzą i sprzedają nawet czapki, koszulki i inne akcesoria z zdjęciami przedstawiającymi te drewniane pionki...
Można tam również znaleźć odnośniki do strony z archiwalnymi fanzinami (nie tylko PbM) dotyczące Dyplomacji.

U nas w Polsce w 80 latach dzięki Grotece pojawiła się gra Książe - polska wersja Machiavelli, gry czerpiącej garściami z Dyplomacji.
 Jeżeli przez przeoczenie lub jakiekolwiek zaniedbanie niechcący wykazałem jakiekolwiek odchylenie seksistowskie, rasistowskie, kulturowe, nacjonalistyczne, regionalne, intelektualne, socjoekonomiczne, etnocetrystyczne, fallocentryczne, heteropatriarchalistyczne lub inne, jeszcze nie nazwane - przepraszam i czekam na wszelkie sugestie dotyczące możliwości naprawienia moich błędów. 
James Finn Garner - Politycznie poprawne bajki na dobranoc.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget