A Grim World of Perilous Adventure - White Dwarf [82 Oct 1986]


Udało mi się w końcu kupić szafę brakujących archiwalnych White Dwarf, kiedy to magazyn publikował jeszcze sporo tekstów do gier fabularnych, a od 1986 roku do gry Warhammer Fantasy Roleplay. 

Pomyślałem, że warto będzie uzupełnić brakującą wiedzę nt. Warhammer Fantasy Roleplay, czyli przyjrzeć się wszystkim tym tekstom, które MAG i Copernicus Corparation pominęły, lub/i przypomnieć te które już były.
Tu na początku zaznaczyć należy, że nie wszystkie ilustracje czy teksty trafiły oczywiście do Magii i Miecza lub późniejszego polskiego licencjobiorcy.

Historia publikacji dotyczących WFRP zaczyna się październiku 1986 kiedy to zaanonsowano wydanie tej sztandarowej angielskiej gry.

Do numeru dołączono kopertę z opłaconą przesyłką (a jakże!). Wystarczyło odpowiedzieć na konkursowe pytania i mogliśmy otrzymać jedną z pięćdziesięciu darmowych kopii podręcznika lub pięciuset szczęśliwców mogło otrzymać 20 % zniżkę na grę, która miała ukazać się  w listopadzie.

Warto zwrócić uwagę na nakłady, promocyjne ceny i samą promocję. To nie dotyczyło tylko Games Workshop i  a całego ówczesnego rynku RPG.
Te pięćset zniżkowych egzemplarzy i pięćdziesiąt gratisowych to nierzadko cały nakład dzisiejszej gry fabularnej.
Czasy diametralnie się zmieniły.


Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget