Kartka z kalendarza RPG - przypomnę to Państwu hurtowo cz. 7,8

Co wydarzyło się rok temu, pięć, dziesięć, dwadzieścia w RPG.
Tym razem wakacje, czyli lipiec i sierpień. 

Rok temu 

Na Polconie odbyła się premiera polskojęzycznej wersji Apocalypse World, gry Vincenta Bakera.

Nagrodę Indie of the Year otrzymała gra Dungeon World. A również ENnie w kategorii najlepsze zasady. Najlepszą grą ENnie Awards było Iron Kingdoms z Privateer Press.

Do księgarni trafiła książka Of Dice and Men: The Story of Dungeons & Dragons and The People Who Play It autorstwa Davida M. Ewalta (redaktor Forbesa i gracz).

Pięć lat temu 

Ukazał się pierwszy numer darmowego magazynu Wayfinder.

Nagrodę Indie of the Year otrzymała gra Kagematsu, zaś Diana Jones Awards - Dominon.
EN World RPG Awards w głównej mierze zdominowała czwarta edycja Dungeons & Dragons tuż przed A Song of Ice and Fire Roleplaying (również nagroda dla quickstartu).

John Wick (twórca L5K,  7th Sea, Graj Twardo) był gościem Polconu 2009 w Łodzi.

Grzegorz Szulc został zwolniony z ISA. Szulc jako pracownik ISA był jedną z pierwszych osób wprowadzających gry fabularne do Polski (między innymi Dungeons & Dragons)

Ponownie do sprzedaży trafiła nowa edycja gry De Profundis, wzbogacona o dodatkowe 50 stron materiału (m.in. porady dotyczące gry w De Profundis z wykorzystaniem internetu).

Do sprzedaży trafił 29 numer magazynu Warpstone, w całości poświęconego Warhammer Fantasy Role Playing. 

Zakończył się pierwszy Karnawał Blogowy RPG.

10 lat temu

Rozdano ENnies. Najlepszym wydawcą roku okazał się Green Ronin Publishing, zaś w kategorii gier zwyciężyło Chaosium z grą Cthulhu Dark Ages.

Nagrodę Indie of the Year otrzymały Dogs in the Vineyard, zaś Diana Jones Award - My Life with Master
Na GenConie swoją premierę miały dwa podręczniki do Świata Mroku: World of Darkness Rulebook oraz Vampire: The Requiem.

Pojawiła się nowa edycja gry Paranoi XP.

20 lat temu

Nowa Fantastyka zaprezentowała trzeci rozdział powieści Krew Elfów pt. Róże z Sharreawedd, Andrzeja Sapkowskiego. Kilka miesięcy później opublikowano pierwszy tom sagi o Wiedźminie.W kraju odbył się Orkon 94 oraz Lato z RPG - miesięczna impreza w Warszawie.
Powyżej znajdziecie relacje z tych imprez zamieszczone w ówczesnej Magii i Mieczu. Zaś poniżej  wspominki po dwudziestu latach jednego z organizatorów - Artura Marciniaka.

Artur Marciniak

[review]redaktor naczelny czasopisma Magia i Miecz w połowie lat 90-tych, obecnie prowadzi dwa blogi Polish Miniatures | Polskie Figurki Wojna w miniaturze | War in miniature[/review]


Autorska inicjatywa Tomka Kołodziejczaka, odbywająca się w Stodole. Kilkanaście dni, które można było spędzić w towarzystwie podobnie zakręconych na punkcie gier osób. Gry, figurki, zabawy. Przez te dni Stodoła widziała pewnie koło kilkuset zakręconych na punkcie gier fantastycznych osób - od całkiem małych berbeciów, przyprowadzonych przez rodziców, do całkiem już dorosłych ludzi, którzy usłyszeli o imprezie gdzieś na mieście. Lato z RPG była, mam wrażenie, pierwszą taką propozycją spędzenia czasu na graniu w Warszawie. Ludzie byli wówczas naprawdę spragnieni towarzystwa podobnych sobie nerdów, nic więc dziwnego, że frekwencja dopisywała. Warto też dodać, że na miejscu działały obficie zaopatrzone sklepy kilku firm - co dla wielu osób miało poważne skutki finansowe;)
Pamiętam, niestety, już raczej urywki całości, niż dzień po dniu... Konkurs malowania figurek, granie w Warhammera Battle'a i Epica, prelekcje - choć poruszane tematy już umknęły z pamięci. Najsilniejsze jest jednak wspomnienie imprezy na zakończenie tego bardzo długiego konwentu... Imprezy, która skończyła się kąpielą w basenie przeciwpożarowym i bólem głowy nazajutrz.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget