WFRP: Mały Kislev - lokacja w Marienburgu

Marienburg: Sold Down the River, dodatek z 1999 roku do Warhammer Fantasy Roleplaying  doczekał się kolejnego rozszerzenia. Blisko czterdziestronicowy plik jest oczywiście darmowy, rozdawany był na tegorocznym minikonwencie Wimcon. Dziś jest ogólnodostępny do pobrania dla wszystkich fanów WFRP.
Nad mini-dodatkiem pracował znany w środowisku fanów Warhammera Dave Graffam oraz Wim van Gruisen. Konwersji na trzecią edycję dokonał Rob Harper i Jay Hafner.

Wewnątrz znajdziemy opis niewielkiej społeczności kislevitów zamieszkujących kosmopolityczny Marienburg.
Za społeczność kislewitów w Marinburgu odpowiadają dwie osoby. Ojciec Konstatin - kapłan w świątyni Ursun oraz Baba Dasha, jedna z nielicznych czarownic znanych w Starym Świecie.
Opisano znaczące części Little Kislev, takie jak Plac Czerwony i Plac Złoty. A także południową część wyspy, znaną jako Warrens, pokrytą starymi magazynami, które w większości zostały przekształcone w rezydencje. Granicząca z Rijksweg, część północna jest bardziej otwarta dla mieszkańców.
W Little Kislev znalazły też swe miejsce znaczące wydarzenia, jak pożar z roku 2209, kiedy to złocone kopuły Świątyni Sigmara stopiły się, a złoto spływało ulicami. Wtedy też powstały inspirujące legendy o chciwości i rozpaczy mieszkańców.
Minidodatek można pobrać ze strony Wimconu za darmo.
Dodatek Marienburg: Sold Down the River dostępny jest dziś wyłącznie w serwisach aukcyjnych, natomiast wersja fanowska stworzona na łamach nieistniejącego już forum Black Industries doczekała się wersji 2.0.  

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget