RPG w Peru


Tym razem, dzięki Humberto Rotondo z RPG Peru udało mi się zdobyć nieco informacji grach fabularnych w kolejnym kraju Ameryki Łacińskiej - Peru.


Plakat reklamujący Faralcon
Największe skupiska graczy podobnie jak w innych omawianych krajach Ameryki Południowej znajdują się większych aglomeracjach, tutaj głównie w stolicy - Limie.
Przez szereg lat, gracze w Peru nie tworzyli jakiejkolwiek społeczności - grywano w gry fabularne, jednak nie było żadnego przepływu informacji, stron WWW, czy pism zajmujących się tą formą rozrywki.

Dopiero w 2001 powstała społeczność o nazwie Dragones del Sur, skupiająca graczy głównie ze stolicy Limy.
Organizują konwent o nazwie Faralcon, na którym grywa się w takie gry fabularne jak: Calabozos y Dragones, Vampiro, Cthulhu, Leyenda de los 5 Anillos (czyli znane nam: Dungeons & Dragons, Wampir: the Masquarade, Zew Cthulhu ).
Mają na swoim koncie również sporo innych imprez w Peru.

Początkiem 2010 roku odnotowano spadek aktywności tamtejszego fandomu, a także sprzedaży wszystkich gier (w tym karcianych, strategicznych i planszowych) w jednym z większych sklepów o nazwie Game Zone. Jedynie niewielkie grupy  działały na niewielką skalę w internecie, a ludzie powrócili do grania w domach.
Tapeta  jednej z kampanii grupy RPG Peru osadzonej w realiach wiktoriańskich/ steampunkowych.
Koniec, końców w październiku 2010 utworzono kolejną prężną grupę - RPG Peru, której misją jest promowanie i wspieranie różnych gier RPG, tak aby przyciągnąć jak najwięcej nowych graczy (na mniejszą skalę zajmują się również grami strategicznymi). Generalnie starają się by hobby w Peru było bardziej dostępne, między innymi dzięki darmowym materiałom udostępnianym na licencji OGL.
Pracują nad grą fabularną super hero oraz settingiem osadzonym w prekolumbijskich realiach uwypuklającym mity Peru, zwłaszcza te inkaskie i prainkaskie.


Na ich stronie znaleźć można serię artykułów na różnorodne tematy związane z RPG, są też dwa odrębne komiksy: Las Intrépidas Aventuras del Hombre Gato i Tinytorc. Prowadzą podcast, hostowany przez RadioFan o nazwie Dados en la Mesa (Kości na tabeli), audycja trwa od siódmej do ósmej wieczorem (oczywiście czasu peruwiańskiego). Ostatnio popularny jest Pathfinder Role Playing Game, a sama grupa ostatnio grywa głównie w Pathfinder Society Organized Play w piątki, w sklepie Smart Game.

Największy tegoroczny konwent jaki się odbył w 201 roku nazywał się Lima Comics - nie zabrakło tam oczywiście RPG, które reprezentowali między innymi właśnie RPG Peru i ich  znajomi z Dragones del Surz.
Konwent nie odbiega od tych organizowanych u nas. Podczas trwania tej imprezy odbył się szereg uroczystości, konferencji, grano we wspomniany setting prekolumbijskii i grę o super bohaterach.


Galerie i albumy zdjęć RPG Peru:
Comics Lima
Sklep Smart Games
Pathfinder Society Home Game
Kingdom Comics
LARPy organizowane w Halloween: rok pierwszy i rok drugi

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget