RPG w Afganistanie

Notkę przypominam z kronikarskiego obowiązku. Kariera społeczności związanej z grami fabularnymi w Bagram była niezwykle krótka i trwała najprawdopodobniej tylko jedną zmianę żołnierzy w Afganistanie.
Za role playing games na terenie bazy w Bagram odpowiedzialny był Jason Dawson, prowadzący
blog The Action Point, który jest jednocześnie stroną internetowej społeczności graczy założonej w Afganistanie - Bagram AFB Gaming Community.

Jason Dawson swego czasu był freelancerem tworzącym materiały dla Iron Kingdoms d20 RPG. Grał od prawie dwudziestu lat, a obecnie pracuje w Bagram wspierając amerykańskich żołnierzy jako civilian contractor.
Weteran wojny w Iraku, był jak dotąd na dwóch misjach i spędził kilka lat w armii amerykańskiej.

W październiku 2011 pomysł Jasona Dawsona zaczął się krystalizować, uzyskał zgodę od organizacji Morale, Welfare and Recreation Command (MWR) na założenie społeczności. Dzięki Wizards of the Coast i znanemu blogerowi z Critical Hits otrzymali gry i niezbędne akcesoria (kości, pomoce do gry itp.)

Swego czasu przyjrzałem się postom na tym blogu, tamtejsi amerykańscy gracze - żołnierze uczestniczą nawet w angielskojęzycznym karnawale wystarczy spojrzeć na wpisy: RPG Blog Carnival: How To Be A Better GMRPG Blog Carnival: Growing the Hobby i inne.
Nie brak również wpisów ukazujących prawdziwe oblicze Afganistanu, np. kiedy to ich baza była kilkukrotnie atakowana.

Warto odwiedzić blog The Action Point, lub stronę ich społeczności na FB, czy Twitter Jasona, choćby z czystej ciekawości.


Zdjęcia pochodzą z społeczności FB

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget