Gry Zabawa w fantastykę [Fantastyka 72-9/1988]


Gry fantastyczne w 1988 roku stały na tyle popularne, że Fantastyka nie mogła przejść obok nich obojętnie. Tym samym we wrześniowym numerze poświęcono sporo miejsca grom, w tym fabularnym. Przyporządkowano im całą Galerię, ukazując nam jaka przepaść dzieli Polskę i Wielką Brytanię.
Te zdjęcia makiet, figurek, rozgrywki, czy nawet otwarcia kolejnego sklepu z grami jeszcze bardziej rozbudzały naszą wyobraźnie i skłaniały do kolejnych sesji.
Zadziwiające jest tylko, że aż sześc długich lat musiało upłynąć od ostatniej publikacji nt. gier w Fantastyce i trzy lata popularyzacji RPG na łamach Razem przez Jacka Ciesielskiego.
Niemniej jednak hobby zostało dostrzeżone, a Fantastyka otworzyła swoje podwoje na role playing games. W kolejnych latach coraz częściej pojawiały się wzmianki na temat gier obecnych na konwentach. W kolejnej dekadzie RPG były obecne już prawie we wszystkich pismach około fantastycznych, a sama Fantastyka (wtedy już Nowa Fantastyka) publikowała obok debiutującego Sapkowskiego opowiadania Jacka Yeovila.
O skali popularności hobby w Europie i nie tylko świadczyć może nakład magazynu White Dwarf - sto tysięcy egzemplarzy w roku 1988...
Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget