Doublegame [Magazyn Razem 06/89]

W czerwcowym numerze 1989 roku Magazynu Razem, Ciesielski omówił paragrafową grę Doublegame wydawnictwa Magnet. Grę, którą można określić jako pomost pomiędzy roleplaying games, a gamebooks. A zarazem typ gier, który przepadł w pomroce dziejów.

Historia gier toczy się swoim torem i czasami ciekawe, innowacyjne pomysły nie przyjmują się, zaś gry z szablonowymi pomysłami są obecne na rynku przez szereg lat.

Doublegame to nic innego jak zwykła gra paragrafowa, która pozwala w niektórych momentach rozgrywki (paragrafach) na spotkanie dwóch graczy i  przedsięwzięcie konkretnych działań jak: współpraca np. walka z przeciwnikami czy wymiana przedmiotów itp.


Dziś trudno znaleźć tę grę na eBayu, czy informacje o niej. Co dziwne, bowiem gra była przetłumaczona na język włoski i francuski. Nawet Boardgamegeek podaje szczątkowe informacje.
Ukazały się dwa komplety tych gier (po dwie książki) i na tym historia Doublegame prawdopodobnie się zakończyła.
Dwa lata temu na blogu Adventure Gameblog natknąłem się na krótkie omówienie jednej z przygód, zaś na stronie Museum of computer adventure game natknąłem się na cztery okładki, które możecie zobaczyć poniżej.

Samo wydawnictwo Magnet dziś już nie istnieje, a nadrzędna firma Methuen nie wydaje już żadnych pozycji związanych z grami (choć znajdziemy u nich sporo książek powiązanych z Monty Pythonem).

Artykuł Jacka Ciesielskiego 
na temat Doublegame
Magazyn Razem czerwiec 1989 (64)


Adriano 'Borejko' Kuc

Bloger. RPG są moim hobby od 1986 roku, podobnie jak gry wideo. Moje teksty pojawiały się w magazynach hobbystycznych: Magia i Miecz, Portal, Kwarta; oraz serwisach internetowych m.in. Esensja, Histmag, Gadżetomania, Polygamia.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget