Dragon Warriors, Transformers [Magazyn Razem]

Po kolejnej dwumiesięcznej przerwie Jacek Ciesielski zaserwował nam opisy dwóch gier fabularnych: Transformers i Dragon Warriors.

O ile z serią gamebooków Transformers nie zetknąłem się nigdy (i w sumie nie zamierzam tego zmieniać), to Dragon Warriors była dosyć popularną grą nie tylko na Wyspach. Zawsze reklamowano ją jako prostą i zaprojektowaną dla niewtajemniczonych w arkana gier fabularnych. Gra chyba nie miała szczęścia do wydawców, którzy zmieniali się kilkukrotnie. Poprzednim był znany projektant brytyjski James Wallis i jego wydawnictwo Magnum Opus Press. Obecnym wydawcą jest Serpent King Games, który sprzedaje osiem pozycji m.in. w internetowym sklepie Drive Thru RPG.
Wersja sprzed bodajże pięciu lat (z którą miałem do czynienia) składała się z trzech podręczników:
Dragon Warriors - podręcznik podstawowy, Dragon Warriors Bestiary - bestiariusz i Sleeping gods kampanię składającą się z 7 przygód. Lands of Legend (świat gry) przypominał ten nasz z okresu wypraw krzyżowych/ legend arturiańskich z domieszką magii. Czyli klasyka fantasy: smoki, giganty, gobliny i fearie.

Wracając do tekstu Ciesielskiego. Mamy do czynienia z tym samym co zwykle w Grze Fantazji -autor stara się przemycić jak najwięcej informacji na temat gry (tym razem dwóch gier).
I znów mamy do czynienia z tym samymi błędami co zwykle.
O ile tłumaczenie formatu paperbook na kieszonkowiec wydaje się zabawne (a nawet podoba mi się dziś) to "luźne tłumaczenie" Dragon Warriors Jacka Ciesielskiego zdaje się być już nader dziwne.

O grach paragrafowych Transformers więcej możecie poczytać na stronie im poświęconych, każdy z sześciu odcinków jest dosyć szczegółowo omówiony. Od tamtych lat nie ukazały się kolejne.
Opis The Transformers Adventure Game Books jest jednym z najbardziej rażących niekompetencją błędów Jacka Ciesielskiego (a zarazem tak dużym, pierwszym w serii Gra Fantazji). Autor uważa że do serii gier paragrafowych materiałami promocyjnymi były figurki, cotygodniowy komiks i cały ten stuff, który towarzyszy nam obecnie. A nie odwrotnie.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget