Call of Cthulhu [Magazyn Razem 12/88 (56)]

Jacek Ciesielski omawia grę fabularną Call of Cthulhu na łamach Magazynu Razem w dziale Gra Fantazji [12/88 (56)].
Trudno mi dociekać dlaczego dopiero w 1983 roku pojawiła się książka Howarda Philipsa Lovecrafta Zew Cthulhu. Prawdopodobnie z tej samej przyczyny, co książki Roberta E. Howarda - żelazna kurtyna skutecznie izolowała nas od weird tales i pennypressowego dziennikarstwa.

Niemniej jednak, pięć lat później Jacek Ciesielski przedstawia nam na łamach Magazynu Razem, grę która była prekursorem w kategorii horror - Call of Cthulhu, Sandy Petersena.
Otrzymujemy również przykład rozgrywki w stylu horror ( czyli zapis przebiegu przykładowej partii) , który dezorientował jeszcze bardziej i wprowadzał więcej zamętu w postrzeganie roleplaying games przez młodych ludzi zaciekawionych nowymi nieznanymi grami.
Abstrahując już od tłumaczeń (Samopoczucie, Test Odkrywania Tajemnic, stuboczna kość) Jacek Ciesielski nadal hołduje swojemu "humorystycznemu" nazewnictwu. W grze występują więc: Pietia, Boss Morgan, Ziutek, Malina a ich samochód zwie się Wiśta GTX.

Dobrze, że wiedzieliśmy o takiej grze, bowiem oprócz Dungeons & Dragons i GURPSa, Ciesielski przedstawił nam wszystkie topowe ówcześnie gry  np. Warhammer czy Traveller.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget