Projektanci gier wideo o RPG #7: Kacper Kwiatkowski [11 bit studios]


Lubię gry RPG, ale od dawna w nie nie grywam. Bynajmniej nie dlatego, że mnie nie wciągnęły, ale dlatego, że... wciągnęłyby mnie za bardzo. Już wyjaśniam. Przed laty otarłem się o ten temat i bawiłem się doskonale. Widywaliśmy się ze sporą paczką kumpli, rozgrywając sesje D&D - często dość odjechane i pewnie dalekie od kanonów high fantasy. Przyszedł jednak moment weryfikacji wykorzystania czasu wolnego i niestety D&D padło ofiarą czystek. Zadziałała zasada "wszystko albo nic" - wiedząc, że w miarę zgłębiania tematu będę miał potrzebę poświęcania nań więcej i więcej czasu, którego już wtedy było ciągle za mało, z ciężkim sercem zdecydowałem się pożegnać tę zabawę. Cóż, stety czy niestety życie oferuje taki ogrom rozmaitych form rozrywki, że obecnie od niektórych celowo odwracam wzrok, wy nie dać się wciągnąć i zatracić.

Nie mniej gry RPG do dziś zajmują szczególne miejsce w moim sercu i bardzo się cieszę, że poświęciłem im ten krótki wycinek swojego życia. Moim zdaniem znajomość tej tematyki to obowiązkowy element kulturowego obycia i już podstawowa wiedza o RPGach pozwala czerpać przyjemność z niesłychanej liczby odniesień w innych tworach kultury, wliczając filmy i gry komputerowe. Kto wie, może jeszcze kiedyś się złamię i dam wciągnąć choć na trochę...

Kacper Kwiatkowski

[review]Twórca gier od pięciu lat, zawodowo od ponad trzech. Gracz od dwudziestu. Obecnie game designer w 11 bit studios, ale w trakcie swojej pracy bywał project leadem, programistą i PRowcem. Współtworzył m.in. grę Sleepwalker's Journey, a obecnie bierze udział w pracach nad niezapowiedzianą jeszcze produkcją firmy. Poza grami miłośnik filmów, muzyki i fotografii[/review]

11 bit studios

Jesteśmy zespołem opartym na weteranach rynku gier komputerowych, stanowiących zgraną ekipę. Mamy doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu kilkudziesięcioosobowym studiem produkującym gry komputerowe. Naszą pracą jest tworzenie gier dających graczom niecodzienną radość z grania i które są łatwo dostępne dzięki nowoczesnemu modelowi dystrybucji elektronicznej. Na co dzień gry są po prostu naszym sposobem na rozrywkę – dzięki temu wiemy o nich wszystko. 
Najbardziej znane gry tego studia: Anomaly: Warzone Earth, Anomaly: Korea, Funky Smugglers, Sleepwalker's Journey, Anomaly 2. 


photo credit: Olivier H via photopin cc

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget