Kalejdoskop, gra Gindi - recenzja

Jestem po pierwszej sesji "Kalejdoskopu" - fabularnej gry karcianej wydawnictwa Gindie, wydanej w pierwszym kwartale 2014 roku. Podzielę się z Wami moimi wrażeniami.
To faktycznie prawdziwa nowość w dziedzinie łączenia RPG z innymi grami, a zarazem pierwsze próby z crowdfundingiem tego wydawnictwa. Gra zgodnie z tradycją Gindie to kawał solidnej roboty. Autorem jest znany i ceniony Wasz Identyfikator Jacku, długoletni fan gier fabularnych. Jacku to młody i ambitny projektant gier bezprądnikowych. Wiadomo, że to on stworzył tytuły, które w praktyce zbudowały nowy gatunek - karcianych gier fabularnych.

Nie ma co się rozwodzić - "Kalejdoskop" to powiew świeżości na polskim rynku gier fabularnych, a zarazem świetnie wprowadzenie do hobby dla początkujących.
Jest reinterprentacją książki Dariusza Domagalskiego, zaś kontekst samej gry jest nie bez znaczenia. To nie jest gra dla osób, które uwielbiają dłużyzny. Jest świetnie zbilansowana, nowatorska i zmieniła mój sposób postrzegania gier.

Gra jest wydana z rozmachem - nie na daremno gry Waszego Identyfikatora wyróżnia jakość wykonania. "Kalejdoskop" to niezapomniana, pogodna, wesoła rozgrywka. Awangardowe pomysły, zawarte w oryginalnym, przemyślanym wykonaniu są obecnie moją najlepszą grą tego wydawnictwa.
 Pobudzająca wyobraźnię sesja trzyma zawsze w napięciu.
Tak trzymać Jacku!

OCENA RECENZENTA: 99.9 %
OCENA CZYTELNIKÓW: 199.9 %

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget