Gwałtu, co się dzieje!

Jako, że otrzymałem sporo zwrotnych informacji dotyczących tekstu Kobiety na trakcie, postanowiłem odwołać się do mojej ulubionej literatury sowizdrzalskiej. Karnawalizacja śmieszy po dziś dzień i nie rzadko bardziej niż Monty Python. Stąd przewertowałem ponownie doskonałe Błazeńskie zwierciadło Stanisława Grzeszczuka i znalazłem interesującą pozycję na respons, czyli Sejm białogłowski. 
Muszę przyznać, że twórczość sowizdrzałów polskich fascynuje mnie od czasów wydania I edycji Dzikich Pól. Chciałbym o niej sporo napisać, tylko... czy jest komu?
Wspomnę też, że nasz przedni komediopisarz oparł na kanwie Sejmu białogłowskiego komedię, którą pewnie znacie i zawarłem w tytule. 
Miłej lektury!

Artykuły niżej spisane, w których oswobodzenie wszelakie, białymgłowom należące, przypowiadamy i przykazujemy. Naprzód tego im dozwalamy, aby mogły na koniach jeździć we zbrojach i w karacenach, w pancerzach. Tarczę mieć pod fartuchem, z bronią wszelaką, jaka się im podoba, to jest z mieczmi, z kopijami, z pałaszami, z koncerzami, z kordami, także z szablami w gonitwach na wojnie, na sejmiech, sejmikach, konno abo i pieszo po mieściech, po myślistwie i na piecu kądzieli, i  kędy się im lubieło chodzić, jeździć i sztukom się wszelakim rycerskim ćwiczyć, gdyż ta pomoc do wszelakich spraw potrzebna będzie. 


Skany pochodzą z kraksmok1 - chomikuj.pl.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget