Wokół Portu: Grota

Grota oddalona jest około trzech mili w kierunku prostym od wschodniej bramy portu.

Tuż przed wejściem znajdowało się kilka szop, które dziś są doszczętnie zniszczone. Z wszystkich ostały się tylko dwie przeraźliwie skrzypiące na wietrze. Wrota do tej pierwszej znajdującej się po lewej stronie są zaryglowane kłodą. Budynek zdaje się być lekko pochylony w stronę podchodzącej do niego osoby. Próby wyrwania kłody ryglującej drzwi mogą skończyć się źle i spowodować zawalenie się całego budynku.
Wewnątrz obydwu zabudowań znajdują się postrzępione resztki zbutwiałych lin, kliny i stemple. Istnieje jednak spora szansa na znalezienie utensylii górniczych.


Grota

Wokół wejścia rośnie sporo niskich, rozłożystych krzewów przez co wlot do jaskini jest niewidoczny z prowadzącej tu drogi. Wejście do samej groty jest dosyć wysokie i ma postać wnęki o dnie zawalonym dużymi głazami. Po lewej stronie tej wnęki znajduje się otwór, którym można wyjść na zbocze poniżej.

Właściwy korytarz groty ciągnie się w głąb wzgórza pochyło w dół kilkaset kroków w kierunku północnym. Grota składa się praktycznie z jednego prostego korytarza. Ma kilka rozszerzeń i bocznych odgałęzień, ale wąskich, ślepych i ciasnych. W grocie co rusz potknąć się można o stalagmity i głazy. Na ścianach pieczary osiedliły się duże pająki.

Centralna cześć groty o średnicy kilkunastu kroków jest wilgotna i zamieszkała przez niewielkie nietoperze. Wiszą u sklepienia groty i mogą solidnie nastraszyć co bardziej lękliwych. Masywne stalagnaty zdają się podtrzymywać wysokie na kilkadziesiąt stóp sklepienie podziemia.

photo credit: SamuraiCatJB via photopin cc
photo credit: Martin Gommel via photopin cc

Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget