Wissenland sourcebook

Alfred Nuñez Jr. jeden z najbardziej kreatywnych fanów Warhammer Fantasy Role Playing nie próżnuje. Kolejny nieoficjalny dodatek opisuje prowincję Wissenland, a jego pełna nazwa brzmi The Wissenland: Under Nuln's Shadow.

Oprócz Alfreda nad dodatkiem pracowali: Arne Dam, Timothy Eccles, Jude Hornborg, Anthony Ragan i Ryan Wileman.
The Wissenland: Under Nuln's Shadow liczy sobie ponad dwieście stron i nie odbiega poziomem i jakością od innych dodatków sygnowanych znakiem The Collegium Historica.
Skład podobnie jak w przypadku innych dodatków jest niezwykle ascetyczny, by nie rzec prosty.
Dla fana WFRP pewnie jest to bez znaczenia, bowiem w rzeczach tworzonych przez ludzi związanych z StS treść stoi jak zwykle na wysokim poziomie.
Bolączką Alfreda nadal są ilustracje np. zdjęcie Loch Ness, herb,  snotling z komputerowego Blood Bowl i  fragmenty bliżej nieznanych obrazów wypadają zwyczajnie słabo. Ponownie zastanawiam się czy nie lepsze byłyby wersje czysto print friendly dodatków od Mad Alfreda.

Clou to oczywiście opis Wissenlandu, jego historii, polityki, sekretnych stowarzyszeń, geografia poszczególnych regionów prowincji. Całości dopełnia kilkadziesiąt stron zahaczek na przygody, mapy i dodatki.Adriano 'Borejko' Kuc

Bloger. RPG są moim hobby od 1986 roku, podobnie jak gry wideo. Moje teksty pojawiały się w magazynach hobbystycznych: Magia i Miecz, Portal, Kwarta; oraz serwisach internetowych m.in. Esensja, Histmag, Gadżetomania, Polygamia.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget