Otto Kugelman i Merkuriusz - dodatek nadzwyczajny

Czy Otto Kugelman będzie sprzymierzeńcem czy wrogiem BG? Zależy od samych graczy i MG. Istotne jest jednak, że nie opuszcza Fauschlagu i jest to jego "naturalne środowisko".

MG może dowolnie wykorzystać postać Kugelmana np. jako ich sprzymierzeńca i przewodnika w eksplorowaniu podziemi pod Ciosem Pięści.

Albo będzie ich adwersarzem. W ten sam sposób jak miało to miejsce w filmie "Gra o przeżycie" z 1994  roku (eng. "Surviving the Game") z Rutgerem Hauerem i Ice T. Labirynt korytarzy, kanałów i tuneli to doskonałe miejsce na polowanie. Na wpół obłąkany Otto stanie się myśliwym, a BG zwierzyną łowną.
Podobna koncepcja scenariusza opisana była w scenariuszu Polowanie (autorstwa Elendila) 1(71)2001 MiM. Pomimo, że tamten scenariusz rozgrywał się na powierzchni, a Otto przebywa głęboko pod Middenheim, wprawny MG poradzi sobie bez trudu z rozstawianiem pułapek i osaczaniem BG.Najbardziej precedensowa sprawa tego wieku w końcu zakończona.

Sąd Najwyższy zebrał się w Middenheim zimą A.S. 2517,dzień po Beckertag, miesiąca Sigmarzait. Przewodził sprawie refektarz klasztoru Vereny szlachetny Wilhelm Brunner działając w zastępstwie za Sędziego Najwyższego, który to zachorzał na Czerwony Dur Mózgowy. Za stołem zasiedli sędziowie - młodzi kanonicy z zakonu Vereny. Po prawicy stanął oskarżony Otto Kugelmann pozwan z zastepcą procesowym, którego opłacił ktoś incognito. Personalia zastępcy nie mogą zostać podane do druku, podobnie jak i sam zastepca nie ujawnił swej twarzy podczas procesu. Pierw odmówiono wspólną modlitwę, sprawdzono tożsamości obu stron i kwieciście zagajono. Zagajenie Wilhelma zawierało apostrofę do Vereny, majestatu cesarskiego, grafa, middenmarszałków  i wszystkich arcykapłanów. Potem mecenas szacownej firmy ubezpieczeniowej "Warta - Reik - Zuhause" z Middenheim działając w interesie swego klienta - niejakiego Mistrza Lukasa wygłosił skargę powtarzającą zarzuty, za czym poprosił sąd o oddanie skradzionych prawowitemu właścicielowi,  mobiliów tych magicznych i niemagicznych, lub zwrot równowartości w złotych koronach opiewającej na bagatela 715 tysięcy złotych koron ww. firmie  ubezpieczeniowej, oraz kosztem nawiązki tysięcy pięć, która to suma ma być w całości przeznaczona na budowę sanktuarium Vereny w Middenheim. Potem obrońca zalecił termin na pierwszy Beckertag po Geheimnistnacht. Przeświętny Sąd  odroczenie odrzucił i odrzekł że sprawa nie może zostać odroczona ze wzgledu na precedens jakowy zaistniał. Przesłuchano swiadków, w tem i też tych świadczących o wycenie danych towarów. Potem wymieniono przykłady inszych spraw podobnych do omawianej i orzeczenia sądowe owych. Oskarżenie właściwe - mowa zastępcy firmy "Warta -Reik - Zuhause", zaskoczyła zupełnie Przeświętny Sąd. Oskarżyciel zażądał od niewypłacalnego Otta Kugelmana oddania swego ciała i rozumu na badania magiczne w trybie natychmiastowym  A co najbardziej zaskakujące Sąd Najwyższy przychylił się do mowy i wydał wyrok, który przytaczamy w całości:

Sąd miasta Middenheim, wysłuchawszy obydwu stron, skargi i odpowiedzi, rozważywszy inkwizycję świadków przysięgłych, wprowadzoną sądownie, oraz wolną konfessatę pomienionego Otto de domo Kugelmana którą to inkwizycję i konfessatę należycie zważywszy, tak postanawia: Otto Kugelmann będąc winien zarzucanych mu czynów zostanie skazan na  dożywotnie osadzenie w kanałach we Fauschlagu z nałożonymi implantami magicznymi, oraz będą prowadzone na nim stałe doświadczenia mające  dostosować jego umysł do należytego funkcjonowania w Imperialnym Społeczeństwie. Wszelkie koszta operacji magicznych zostaną pokryte z budżetu miasta Middenheim  przez Szacownych Czarodzieji Middenheimskich i dożywotnie

Co to oznacza w praktyce  ? Ano to że nadszedł czas na reformę Prawa Cywilnego, co też Sąd zaczyna wprowadzać w życie. Konieczne są prawa szybkie, konkretne i sprawiedliwe. Prawdopodobnie za kilka lat Imperium zostanie oczyszczone z wszelakiej maści łotrów. Cóż zaś znaczą owe nowe terminy prawne, jakie dołożono do nowego ustępu Kodeksu Cywilnego, przytaczamy również:

Dostosowanie osobowości to proces magiczny wpajającym awersję do popełniania kolejnych przestępstw.
Implant strażniczy - substancja magiczna, rozcieńcona w krwi, powodująca efektywne powstrzymywanie się przed opuszczeniem z góry ustalonego wcześniej rejonu.

Czy takowe doświadczenia na istotach humanoidalnych mają rację bytu i zdadzą egzamin, dowiemy się tego śledząc losy Otta w Fauschlagu. Middenmarszałkowie oraz Arcymag z  Middenheim zapewniaja naszych czytelników że będą co jakiś czas informować o stanie umysłu i ciała Otta. Czy faktycznie można dzieki technikom magicznym uszczęśliwieć Imperialne społeczeństwo ??? Czy faktycznie konieczna jest reforma prawa Imperialnego ??? Na te i inne pytania odpowiedzą w przyszłym Merkuriuszu sam Cesarz, Arcykapłanka Vereny i znaczący komendanci aresztów Imperialnych.Adriano 'Borejko' Kuc

Bloger. RPG są moim hobby od 1986 roku, podobnie jak gry wideo. Moje teksty pojawiały się w magazynach hobbystycznych: Magia i Miecz, Portal, Kwarta; oraz serwisach internetowych m.in. Esensja, Histmag, Gadżetomania, Polygamia.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget