Wyniki ankiety

Dziękuję za wszystkie Wasze głosy w ankiecie, a jeszcze bardziej za opinię. Zgodnie z oczekiwaniami w przeważającej mierze otrzymałem dużo wytycznych, które są dla mnie niezwykle istotne.

Mniej cieszy fakt, że pozytywne opinie pojawiają się w prywatnej lub anonimowej korespondencji niż na aulum publicznym.
Ważne jednak że są !
Jeszcze raz dzięki!

Wybrałem komentarze, które pojawiały się kilkukrotnie. Postaram się odpowiedzieć na nie w skrócie. 
Na cześć z nich odpowiedziałem w innych wpisach, dobre rady zachowam dla siebie, i wcielę je w życie.
 Z chęcią widziałbym jak najwięcej publicystyki w trudniejszych formach - eseju, felietonu, może komentarza. 
...
Nie muszą być to teksty pisane pół roku.
Niestety muszą. Tekst do którego się wraca, pozostaje zazwyczaj niedostrzeżony przez komentatorów, a praca nad nim jest mozolna.
Piszesz, gdzie można znaleźć materiały, informujesz o tym co się dzieje na zewnątrz, krytykujesz dziwne, śmieszne i chamskie zachowanie, ale rzadko wrzucasz coś od siebie. 
Interesuje się tym hobby raptem 28 lat. Wolno przyswajam sobie wiedzę w przeciwieństwie do krajowych "autorytetów", którzy potrafią przechodzić błyskawiczne kursy retrogamingu, D.I.Y., Indie, czy crowdfundingu. 
Od zawsze starałem się dawać Czytelnikom wędkę, nie np. Escovitch fish. Wiem, że informacje "podane na tacy" lepiej się "klikają", ale ja nie przepadam za mędrkowaniem.
czytelniejszy interfejs i design strony
Jest zatem responsywny. Jesteśmy na każdym kroku inwigilowani, zatem i mundury wszyscy muszą mieć takie same. Bardziej podobają się szablony magazynowe utrzymane w starym stylu (np. Newspapper), w moim mniemaniu jasny podział na kategorie jest bardziej czytelny od tych dzisiejszych kafelkowych, responsywnych i nagłówkowych.
Ale jeśli fundom wychowywany jest na modyfikowanych od 98 roku szablonach (które np. znamy z Vałki, czy Pff+), a innowacją dla nich na dzień dzisiejszy jest slider to zrozumiałe jest dla mnie że Czytelnikom trudno się odnaleźć.
mniej nienawiści do (wstaw co zechcesz - mój dop.) 
Odpowiem cytatem na cytat: "Małe świństwa mówi się głośno. Wielkie szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie, czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem?"
oldschool retrogaming@!
Na koniec, bo dosyć często się pojawiały frazy: OSR i retro. 
Rozwijać nie ma sensu w pełnoprawny tekst, bo to trend taki sam jak i independent (z którego małowiele dobrego dla polskiego RPG wynikło/wynika ). 
Dla mnie odżegnywanie się od ewolucji roleplaying games (cokolwiek by to nie oznaczało) jest co najmniej dziwne.
Analogicznie wykorzystywanie starych mikrokomputerów do tworzenia muzyki może przynosić ciekawe efekty jak np. Digital hardcore.  Można też pisać na Workbenchu tylko po co, skoro robiłem to końcem lat osiemdziesiątych ?
A jak słyszę o polskim OSR czy retro to mi się chce tak śmiać że nie mam już nic więcej do dodania.
photo credit: ElDave via photopin cc
 

Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget