Odszedł jeden z ilustratorów Travellera - Bryan Gibson

Crash landing
Tydzień temu zmarł Bryan Gibson (10 lutego 2014). Ilustracje tego artysty pojawiły się w około sześćdziesięciu różnorakich produktach RPG. Pomimo, że znany był głównie ze swoich ilustracji do Travellera to jego prace znaleźć można także w FASA Battletech, Agents of Gaming Babylon 5 i różnorakich innych pozycjach, takich wydawców jak: Last Unicorn, Relentless Publishing, Digest Group Publications, TSR czy Steve Jackson Games. 

Wiele osób uważało, że prace Bryana wiernie oddawało ducha gry Traveller.

Mieszkał w Green Cove Springs w pobliżu Jacksonville na Florydzie. Gibson wcześniej służył jako artylerzysta, później w żandarmerii wojskowej i jako specjalista ds. bezpieczeństwa Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Zmarł na wirusowe zapalenie płuc, osierocił 16 letnią córkę, która ma problemy z zapewnieniem swojemu ojcu pochówku. Zgodnie z jego życzeniem chciał być skremowany, a jego miejscem spoczynku ma być Cmentarz Narodowy w St Augustine na Florydzie.
Z tego powodu na portalu finansowania społecznościowego FundRazr uruchomiono zbiórkę pieniędzy.

Poniżej kilka przykładowych prac Gibsona, zaś jego galerię znajdziecie na Deviant Art, gdzie publikował pod nickiem Sabakakrazny
Rumblefish Class Gunboat

Air Raft


Explorers

Hawkins

Insect Soldier

Landram

Orbital repairs

Sgt. Trask
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget