Kryształy Czasu, wersja niekomercyjna

+Marcin Segit na swoim blogu Błękitny Świt obszernie relacjonuje krakowskie spotkanie z autorem gry Kryształy Czasu. Większość z Was pewnie zapoznała się już z tymi informacjami, jeśli nie, znajdziecie je w tekście Kryształy Czasu powracają – relacja ze spotkania z Arturem Szyndlerem.

W skrócie buńczuczne zapowiedzi autora obejmują trzynaście powieści, drugą edycję gry, licencje dla zainteresowanych projektantów i wydawców. Rozmach nowych Kryształów Czasu autor porównał to do gwiezdnowojennego expanded universe. 

Uzupełnieniem informacji z Błękitnego Świtu może być wątek na stronie poświęconej Kryształom Czasu, który założył czegoj, jej administrator.

Czegoj, fan Kryształów Czasu postanowił się jeszcze raz zabrać za KC. Jak już wspominałem jakiś czas temu ma blisko 400 stron wersji autorskiej, teraz zebrał grupę osób do stworzenia "wersji niekomercyjnej", konsultowanej i zatwierdzanej z autorem Arturem Szyndlerem.
 "Będzie to wersja darmowa tylko do wydruku, ale dostępna dla wszystkich. Będzie można w niej troszkę pomajsterkować, ale w bardzo ograniczonym zakresie. Część tekstu już mam jakieś 394 strony. Jednak dochodzę do wniosku, że praca nad całością w jednym pliku jest bardzo ciężka. Dlatego trzeba podzielić w jakiś sensowny sposób i zamykać gotowe etapy (szkic już oczywiście jest). Tak żeby było łatwo nad tym pracować. Artur pozostawi nam wolne pole, ponieważ w założeniu skupia się na powieści i Kryształami w nowej edycji, które będą znajdować się w świecie kiedy katan dochodzi do władzy czyli 10 tys. lat wstecz. Dzięki temu możemy mieć pewność, że praca nie pójdzie na marne a my będziemy mieli Jego wsparcie i ewentualne konsultacje, jeśli takie będą potrzebne. Można powiedzieć, że Artur uwalnia Kryształy (a przynajmniej starą edycję). Skoro mamy Jego błogosławieństwo to nie pozostaje nam nic innego tylko to wykorzystać. Jest mi ogromnie miło, że powierzył mi to zadania, a ja chciałbym znaleźć ludzi, z którymi będę mógł się tego podjąć."

Z tego co widziałem na forum zebrał już liczbę osób, quorum praesentia sufficit do stworzenia darmowej wersji gry. 
Czy tak będzie?
Okaże się, bowiem Artur Szyndler niejednokrotnie nie zgadzał się na "uwolnienie" świata i mechaniki.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wersji fanowskiej śledź wątek na forum poświęconycm Kryształom Czasu: Reedycja kryształów dla fanów.

Koniec końców, Autor wrócił na forum, poinformował o postępie prac nad druga edycją (35%) i jak pisze:
"Nie będzie rewolucji, ani kompletnie nowego systemu"

Zaprosił również do kontaktu skypowego lub telefonicznego w każdą niedzielę, niczym dwadzieścia lat temu.
Na koniec najistotniejszy fragment jego wypowiedzi:

Co do terminów, to nie jest to zależne ode mnie i jest bardzo skomplikowane, ale mam nadzieję, że najpóźniej koniec tego roku poznacie nie gruszki na wierzbie, a konkretne książki czy pliki.
Dziękuje za cierpliwość i że nadal zajmujecie się KC. To co dla Was przygotowuję jest dużo większe niż to co zrobiłem 30-20 lat temu. Z opinii testerów wynika, że nie powinniście żałować...


PS. Aby znów pisac do Was zmieniłem nik na nowy.


Adriano 'Borejko' Kuc

Bloger. RPG są moim hobby od 1986 roku, podobnie jak gry wideo. Moje teksty pojawiały się w magazynach hobbystycznych: Magia i Miecz, Portal, Kwarta; oraz serwisach internetowych m.in. Esensja, Histmag, Gadżetomania, Polygamia.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget