Premiery RPG PL: FAE, Idee Fixe, Iron Space, Apocalypse World

W ostatnich godzinach, aż cztery gry w polskiej wersji językowej miały swoją premierę. Są to: FAE, Apocalypse World, Iron Space i Idee Fixe.

Fate Accelerated Edition PL Powered by Fate

Najważniejsza z tych premier (moim zdaniem) to Fate Accelerated. Grę za darmo pobierzecie z bloga Sławka, Six.

TWOJA OPOWIEŚĆ JUŻ NA CIEBIE CZEKA!

Zaledwie parę minut przygotowań wystarczy, byś wkroczył do świata swoich ulubionych bohaterów s.f., stawiał czoła siłom zła wraz z parą gadających szympansów lub też otwierał w wielkim mieście czarodziejski sklep z miłosnymi eliksirami. Obojętne, czy szukasz systemu idealnego do grania z marszu, czy też jesteś początkującym graczem, który ma ochotę na zabawę w coś nowego, a nie chce poświęcać na to wielu godzin. Fate Accelerated Edition dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

Fate Accelerated (w skrócie FAE) to skrócona wersja popularnej gry fabularnej Fate Core. FAE oferuje wszystkie możliwości i elastyczność mechaniki Fate w przystępnej formie. W środku znajdziesz szybkie reguły tworzenia fajnych bohaterów i nieskomplikowane zasady pozwalające na rozegranie dowolnej wymyślanej na bieżąco historii. Przy użyciu FAE przygotowanie gry zajmie tylko kilka minut.


3… 2… 1… GRAMY!

Odpowiedzialny za tłumaczenie jest +Sławomir Wrzesień, którego możecie pamiętać z promowania gier autorskich w kraju - patrz wywiad (sprzed sześciu lat!). Redaktorem wydania polskiego - redaktor większości lepszych rzeczy w Polsce: +Marcin Segit, zaś składem i konsultacją zajęli się byli redaktorzy działu WFRP (Polter):  +Gniewomir Trocki i +daniel karpinski.

Dzięki za promocję roleplaying games w Polsce! 
Mam nadzieję, że dzięki Wam doczekamy się drugiego systemu uniwersalnego w polskiej wersji językowej, czyli Fate Core.
Blog Six
______

Apocalypse World

Apocalypse World to dynamiczna gra fabularna (rpg) o ludziach, emocjach i ludzkiej naturze w postapokaliptycznym świecie.
Coś złego stało się ze światem.
Kiedyś było lepiej, to oczywiste. W złotej erze legend, w czasach, gdy było co jeść i w co wierzyć, w czasach jednego narodu i boga nad nim, gdy ludzie śmiało patrzyli w przyszłość i nie martwił ich dzień powszedni. Gdy dzieci rodziły się szczęśliwe i dorastały w dostatku.
A teraz…?
Apocalypse World to gra o przetrwaniu w świecie po apokalipsie. A przetrwanie zależeć będzie od twoich decyzji i pragnień.
Co jesteś w stanie zrobić, żeby dostać to czego pragniesz? Do czego możesz się posunąć, by ochronić to, na czym ci zależy? Tutaj nie ma złych odpowiedzi – są jedynie konsekwencje.

O ile nagradzana Apocalypse World sama w sobie powinna znaleźć zainteresowanie wśród graczy, to na samym starcie zalicza strzał w stopę dzięki tzw. w Polsce "patronatom".
Za "promocję" systemu w Polsce odpowiedzialne są strony witryny: Polter i Gry-Fabularne. Przypominając sobie doświadczenia innych wydawców objętych patronatem tych witryn możemy spodziewać się ...loga na obwolucie gry.
Mam nadzieję, że +Lucas Garczewski  (ex-redaktor Polter, obecnie Argent Mark Games) będzie miał tyle zapału co na przykład +Piotr Koryś w promowanie tej gry i kolejnych produktów. 

Iron Space


Iron Space, gra fabularna rozgrywająca się w przestrzeni kosmicznej podzielonej między mocarstwa z czasów II Wojny Światowej, miała dziś na Polconie swoją premierę.

W opisanej w grze historii alternatywnej II Wojna Światowa nie skończyła się w 1945 roku. Ziemia została spustoszona, a Związek Radziecki, hitlerowskie Niemcy, Japonia i alianci zasiedlili kosmos. Bohaterowie graczy żyją w świecie ogarniętym Wielką Wojną Kosmiczną.


Falstart jaki zaliczyła gra swoimi pierwszymi materiałami promocyjnymi rzutuje na grę po dziś dzień (pomijając abstrakcyjne oceny quickstartu) . Czy ewentualne wsparcie i szumne zapowiedzi gry bitewnej osadzonej w realiach tej gry fabularnej pomogą? A może po roku nikt nie będzie już kojarzył tej gry jak wiele innych?
Okaże się, bowiem na razie nie mamy do czynienia w żadnym stopniu z "rewolucyjną grą".
Iron Sapce

______

Idee Fixe

W Idee fixe z założenia gra się ulicznym cwaniakiem usiłującym przeżyć (i zarobić) w pękniętym, zdemolowanym wojnami świecie totalitarnego nadzoru w połowie XXI wieku. Akcja dzieje się w Polsce – kraju absurdu, syfu, rozkładającego się moherowego katolicyzmu, na obrotowym przedmurzu między Wschodem a Zachodem.
Idee fixe jest światem pozornie poukładanym, ale pchanym przez niewidoczne siły do kolejnej drastycznej zmiany, być może katastrofalnej.
W Idee fixe mieszają się trzy główne składniki: technototalitaryzm, teorie spiskowe i polski lokalny smrodek. Proporcje zależą od Mistrza Gry.

Ostatnia z gier, które miały premierę na tegorocznym Polconie to gra, która powstaje od około dekady. Kibicuję grze ze względu na wypaczony obraz Polski, przypominający wzbudzające zainteresowanie opowiadania fantastyczne z lat 90. Warto zapoznać się z tą grą ze względu nie tylko na nietuzinkowy, ekstrapolowany świat. Zwłaszcza, że podobnie jak w przypadku FAE jest za darmo.

photo credit: Rich Anderson via photopin cc
Tagi:

Prześlij komentarz

Czy gdyby Seji maczał palce w "Iron Space", to gra awansowałaby z "gry, która w żadnym stopniu nie jest rewolucyjna" do "lepszej rzeczy w Polsce"? :P

Nie, po prostu znam znaczenie słowa "rewolucyjny"...

I więcej rewolucji w FATE, choć Hicks tego w ten sposób nie określa.
Ostatnią "rewolucję w RPG" jaką pamiętam pochodzi z lat 90 kiedy to Hagen ukrył cyfry w pięciu kropkach.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget