30-dniowe Wyzwanie WFRP. Dzień 5: Ulubiony zestaw kości, kostka

k10.

Pisałem dlaczego w tekście Uniwersalność
Kolejna rzecz, na którą zwracam uwagę to czytelność, która pozwala szybko interpretować wyniki rzutu. Nie przepadam więc za kośćmi przeźroczystymi, lub tymi które oferuje Q-Workshop. Doceniam kunszt ich wykonania - świetnie prezentują się na półce.

Rzucanie ilością kośćmi niemieszczącymi się w dłoni (począwszy od gier z serii "World of Darkness")  to już absurd i szukanie wyróżnika dla gry w ten prosty sposób jak test k17 czy k30 (choć sam wykorzystywałem dosyć długo w jednej grze test k+/-2)
Nic poza tym.

Na marginesie muszę przyznać w oryginalnej mechanice WFRP rzut na zadawane obrażenia był niezwykle emocjonujący. Chodzi o dorzut do zadawanych obrażeń - pamiętam że rekord naszego gracza wynosił chyba 42, czyli wyrzucał siedem razy z rzędu szóstkę. I jeszcze testował swoje WW.


Prześlij komentarz

Hmmm... a czy przypadkiem zgodnie z zasadami, to dorzutu nie można było zrobić tylko raz?

Ten komentarz został usunięty przez autora. -

Dzień 5:

http://quidamcorvus.blogspot.com/2013/09/30-dniowe-wyzwanie-wfrp-dzien-5.html

@Michał
W 1ed gdy w rzucie na obrażenia wypadło 6, rzucało się jeszcze raz na WW. Jeśli wypadło mniej lub równo to postać zadawała dodatkowe obrażenia i rzucało się K6 dopóki nie wypadło mniej niż 6 oczek.

Dokładnie tak jak pisze quidam corvus.

"(...) Ponownie rzucamy K6, dodając rezultat do wyniku pierwszego rzutu tą kostką.

Jeżeli za drugim razem wypadło ponownie 6, nie wykonujemy już ponownego testu WW - po prostu rzucamy K6 i tak do czasu, gdy wypadnie mniej, niż 6 oczek." - s. 122, ed. I, wyd. I

Przyznam szczerze, że interpretowałem ten zapis, że drugi wyrzut 6 się nie liczy. Inaczej - maksymalne obrażenia "z kości" przed modyfikatorami to 11 (6+5). Teraz widzę, że to bez sensu - macie rację a ja się myliłem. Po prostu wydawało mi się to niemożliwe, żeby chodziło o sumę.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget