The Game Master: A Guide to the Art and Theory of Roleplaying za darmo


Role playing game nie jest powieścią, nie jest też teatrem improwizowanym, ani grą planszową. Te słowa mogłyby namieszać niektórym Polakom w głowach, gdyby tylko mogli otworzyć głowy, nie książkę, gdyż The Game Master... jest od czerwca za darmo (a od wczoraj nawet na Drive Thru RPG).

Niestety cześć z nas bierze za aksjomat to, że trzeba grać zgodnie z regułami - traktując RPG jak zabawę z skończonym zbiorem zasad (bleh).

Jeszcze inni mogą źle się poczuć, kiedy ktoś będzie im wpierał, że ich zabawa nie jest Selekcją Waldemara Łysiaka na deskach Teatru Narodowego lub słuchowiskiem na żywo.

RPG zawiera elementy wszystkich mediów wymienionych w pierwszym zdaniu, ale nie bardzo pasuje do żadnego z nich, tak twierdzi autor Thobias Panshin.I trzeba przyznać, że to zupełna racja.
Książka, składa się z czterech rozdziałów, mówiących o stworzeniu grupy, projektowaniu kampanii, samej grze i prawach Mistrza Gry
Znajdziecie w niej też Cztery Prawa Mistrzowania:  Komunikuj się z graczami, Miej Plan, Współpracuj z graczami, RPG to tylko RPG.

Gnome Stew w swojej recenzji  napisał, że to doskonała książka.

Teraz możesz sprawdzić to sam, bowiem książka jest dostępna w modelu Pay What You Want, czyli tyle ile zechcesz - co oznacza że możesz ją pobrać również za darmo.

The Game Master: A Guide to the Art and Theory of Roleplaying

Źródło: Drive Thru RPG Tagi:

Prześlij komentarz

Dzięki za informację. Skorzystałem i już wkrótce zabiorę się do lektury.

Mam tą książkę od zeszłego roku (już wtedy była darmowa), ale nie miałem czasu jeszcze do niej zajrzeć. W ogóle zapomniałem, że mam ją na dysku.

Teraz czytam Never Unprepared, ale zaraz po niej pewnie zajrzę do tej. Dzięki za przypomnienie.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget