Rozwiązanie konkursu Techlandu oraz kolejne sierpniowe premiery

Wczoraj miała miejsce premiera nowej gry Techlandu  z serii Dobra Gra: Binding of Isaac
By zdobyć tę grę wystarczyło odpowiedzieć na pytanie:

Za co lubię firmę Techland?

Oto odpowiedzi dwóch zwycięzców: 

Za co lubię firmę Techland? To dość długa, a i raczej nudna opowieść.

Dawno, dawno temu, w czasach wczesnego zmierzchu Przyjaciółki model 500/600/1200 Techland zorganizował konkurs na scenariusz gry komputerowej.
Będąc wtedy nastolatkiem wkręconym w rpg, smoki, magię, rycerzy, ghoule, piękne czarodziejki i doświadczone wiedźmy usiadłem przed grubym zeszytem w twardej, niebieskiej okładce i stworzyłem grę. Znaczy scenariusz... No ok, raczej miałem pomysł by moją pierwszą grę planszową, czyli polski odpowiednik Talizmana - Magię i Miecz - wydaną przez Sferę przenieść na ekrany naszych Amig.
Rozrysowałem pola, dałem kilka wskazówek w jaki sposób przenieść zasady poruszania się i walki z planszy na zera i jedynki. Dopisałem, że można grafikę dać dość statyczną, by Amiśki mogły grę pociągnąć, a i PC typu 486DX4 radę dawały sobie bez problemu.
Czarnym flamastrem, korzystając z plastikowego szablonu, napisałem starogotyckim krojem pisma tytuł, zapakowałem wszystko w szary papier, zaniosłem na pocztę i wysłałem do siedziby firmy.
Po jakimś czasie zapomniałem o całej sprawie, gdy (kilkanaście tygodni później) kurier przyniósł mi wielką pakę. Okazało się, że była to nagroda (zastrzelcie mnie, nie pamiętam czy druga, czy wyróżnienie).
Na nieszczęście dostałem dwa wypasione programy na PC. Jako zdeklarowany amigowiec, najpierw próbowałem wymieć soft na giełdzie komputerowej na warszawskim Grzybie. Niestety bezskutecznie. Odesłałem więc wypasione pudła do Techlandu z uprzejmą prośbą o wymianę na oprogramowanie do mojego ukochanego komputerka. I za to lubię firmę Techland, bo dostałem drugą paczkę, z jakąś grą o smoku - platformówka dla graczy w wieku 3-10 oraz bazę kontaktów z kalendarzem i notatnikiem pod Workbencha.

PS Mogło się zdarzyć, że uwiąd starczy rozprostował moje zwoje mózgowe z ośrodkami pamięci i to wcale nie był Techland, a konkurs zorganizowała inna firma... Ale nawet jak w zabitej dechami wiosce wietnamskiej przywiążą mnie do metalowego łóżka i puszczą prąd zeznań nie zmienię.

Za co lubię firmę Techland?
Za Dead Island i ten kawałek Sama
To nie wszystko jak się okazuje. W sierpniu poza Binding of Isaac pojawią się dwie inne gry.

SIERPNIOWE PREMIERY W SERII DOBRA GRA


Już dziś na sklepowych półkach pojawiły się nowości z dobrze znanej i lubianej serii Dobra Gra. Wydawnictwo Techland zatroszczyło się o to, aby na polskim rynku zadebiutowały dwie produkcje z gatunku gier niezależnych – World of Goo i Binding of Isaac, a także kultowe już Dead Island. Wszystkie gry są dostępne w cenie 19,90 zł na platformę PC.
Kolejne nowości z serii Dobra Gra pojawiły się dziś na rynku. Jest to idealna okazja dla fanów gier niezależnych oraz gier akcji, aby powiększyć swoją domową kolekcję. W serii debiutują trzy kolejne tytuły. Są to World of Goo oraz Binding of Isaac, które znalazły się pośród 25 najlepszych gier ‘indie’ wg zestawienia serwisu GamesRadar.com. Wśród nowości fani znajdą także kultową grę akcji – Dead Island.
World of Goo
World of Goo to niezwykle oryginalna gra logiczno-zręcznościowa, opracowana przez niezależny duet developerski - 2D Boy. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom i nietypowym pomysłom gra zyskała ogromną popularność na całym świecie. Zadaniem gracza jest konstruowanie różnego rodzaju struktur i rusztowań z lepkich kulek galaretowatej mazi – czyli tytułowych ‘goo’. Te misterne układanki zapewniają przejście do kolejnego etapu, co nie jest proste ze względu na działające na nasze konstrukcje prawa fizyki. Gracz musi naprawdę się postarać, aby opanować ‘goo’ i złożyć z tego sensowne kompozycje, dzięki którym pokona góry i doliny, a także będzie przemierzać niebiosa.
Binding of Isaac
Binding of Isaac to fabularna gra akcji  utrzymana w wyjątkowo przerażającym klimacie, w której przemierzamy podziemia i gromadzimy szereg unikatowych przedmiotów niezbędnych do pokonania zastępów przeciwników. Losowo generowane poziomy przenoszą zmagania Isaaca w nieprzewidziane i mało przyjazne miejsca. Gracz na swojej drodze odnajduje dziwne przedmioty nadające mu nadludzkie zdolności oraz umożliwiające odkrywanie mrocznych sekretów i odnalezienie drogi na wolność. Polskie wydanie gry wzbogacone jest o dodatkową zawartość. Są to: cyfrowy artbook, plakat oraz soundtrack, które dostępne są na stronie minus70.boxoffstore.pl

Dead Island
Wakacje w raju przeistaczają się w piekło, po tajemniczym wybuchu epidemii, która zamienia ludzi w zombie. Jedyną szansą na przetrwanie jest nieustająca walka o życie i znalezienie sposobu na ucieczkę z wyspy śmierci. Dead Island to mroczny zombie slasher. Gra łączy w sobie elementy FPP z silnym naciskiem na walkę wręcz, rozwój bohatera oraz modyfikację szerokiego wachlarza broni. Dead Island umożliwia grę w trybie co–op do 4 graczy, ukazując dramatyczną historię walki o przetrwanie zainspirowaną klasycznymi horrorami o zombie. Marka Dead Island to aktualnie najlepiej i najszybciej sprzedająca się polska gra na świecie. W obecnym momencie osiągnęła już wynik 6 mln sprzedanych egzemplarzy.


„Dobra Gra” to seria wydawnicza Techlandu, która łączy w sobie wyjątkowe i oryginalne nowości rynkowe oraz sprawdzone klasyki gier wraz z interesującymi dodatkami. Wydania pojawiają się także jako zestawy kultowych serii.

Dostępna jest także strona serii - www.dobragra.techland.pl , na której fani znajdą wszelkie informacje dotyczące gier w niej zawartych, a także dodatki do ściągnięcia oraz materiały wideo. Więcej informacji też na fanpage https://www.facebook.com/TechlandWydawnictwo 

O firmie Techland

Techland jest wiodącym polskim developerem gier na komputery PC i konsole najnowszej generacji oraz wydawcą gier i oprogramowania na terenie Polski. Firma rozwija się nieprzerwanie od 1991 roku, zatrudniając obecnie 200 specjalistów we Wrocławiu, Warszawie i Ostrowie Wielkopolskim. Produkty Techlandu odnoszą komercyjne sukcesy i cieszą się uznaniem graczy oraz recenzentów na całym świecie. Firma jest także właścicielem marki Shortbreak Studios oraz portali legeo.pl i games4break.com. 

Nowe tytułu z serii „Dobra Gra” są dostępne już dziś w cenie 19,90 zł. 

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget