Kryształy Czasu: Księga Bestii i Generator Postaci

Kryształy Czasu powracają niczym feniks z popiołów. Pomimo zapewnień administracji  strony poświęconej KC o tym, że era tej gry dobiegła końca co jakiś czas pojawiają się nowe informacje i materiały.
Administrator informuje o pracach nad nową wersją KC, z Google + (dzięki info od czegoja) można dowiedzieć się, że Jarosław Musiał tworzy nowe ilustracje do systemu Artura Szyndlera itd. itd. Wczoraj na krysztalyczasu.pl pojawiła się informacja o nowych wersjach dwóch plików.
Są to: Księga Bestii i Generator Postaci.

O ile Generator Postaci to plik excelowy pozwalający jak sama nazwa wskazuje tworzyć postacie do KC, to szczególnie ciekawa wydaje się być Księga Bestii.

To ponad 120 stronicowy dokument w którym zebrano opisy stworzeń zamieszkujących Orchię, począwszy od Antara skończywszy na Czarnotrupie. Dużą bolączką krysztalyczasu.pl jest skład, który pozostawia wiele do życzenia. O ile trafiają się dobrze złożone dokumenty jak Lustro Melerusa (autorstwa Bazyla) na Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2012 to kolejne opracowania zdają się być tworzone w Office. Podobnie jest z szatą graficzną - Księga Bestii zawiera genialne grafiki Musiała i te mniej inspirujące zaczerpnięte z deviantarta.
Obydwa pliki są do pobrania zupełnie za darmo (po ówczesnej rejestracji) ze strony krysztalyczasu.pl.
Zalogowani użytkownicy mogą pobrać pliki bezpośrednio z poniższych adresów:Prześlij komentarz

Aleś mnie oskubał, pewnie słusznie gdyż działam od lat w office, InDesign zaś macha do mnie z odległego zakątka przyszłości. Co do samego projektu Księgi Bestii, napisałem generator bo lubię się pobawić w tego typu sprawy, zaś sama księga powstała można powiedzieć rzutem na taśmę/inicjatywę, bo skoro istnieje narzędzie to należy z niego korzystać. Toporne, nie zaprzeczę ale dla fana KC uważam bardzo przydatne. Początkowo miało być tego mniej, to co opisałeś to wersja druga w której uzupełniałem spis o bestyjki z forum oraz martwiaki. W przygotowaniu zaś jest wersja trzecia, w której znajdą się lykantopy, wielkie smoki oraz golemy. Jeśli po tym wydaniu uzbiera się garść autorskich bestii to może powstanie wersja czwarta.

Czy KC żyje, ciężko powiedzieć, dla mnie jest to kawał wspomnień i wielki sentyment. Wróciłem do KC chcąc odpocząć od autorki i tak jakoś wyszło. Co zaś do obrazków z devianta, wiadomo, że Musiała nikt nie pobije, lepsze jednak takie niż żadne.

Może Tomek zacznij od Scribusa?
Cokolwiek robię w PDF, robię to właśnie w tym programie i nie jest on jakoś skomplikowany. Do tego po sieci jest rozrzucone sporo poradników.
Odnośnie deviantarta i Musiała.
Absolutnym greatseacherem na deviant art jest Chris (Chubby), który stworzył między innymi Sysnapse RPG http://gryfabularne.blogspot.co.uk/2010/09/synapse-roleplaying.html
Ja rozumiem, że ciężko znaleźć grafika z taką kreską jak Musiał, jednak rozbieżność pomiędzy stylem grafik dodatkowo pogłębia amatorskość tego pliku.
Przy czym zwróć uwagę, że pisząc o wadach produkcji nie mam na celu kwestionować Twojego wkładu w KC.
Szacunek za to co robisz.

Wadach, rozumiem, że w formie. Treść jest nie mojego autorstwa, jeno forma oraz statystyki. Zerknę na zaproponowany program, rozumiem, że będę mógł zwrócić się o parę porad jeśli podejmę się przeróbki?

A jasne tylko jakimś Mistrzem nie jestem.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget