Jerry Gretzinger i jego niesamowite mapy

W 1963 Jerry Gretzinger narysował mapę wyimaginowanego miasteczka. Od tego czasu jego szkic zaczął żyć własnym życiem i dziś obejmuje ponad 2600 ręcznie wykonane kartonowych płytek z fragmentami mapy. Jego Neverland ewoluuje i zmienia kształt z dnia na dzień niczym za pomocą delve'ów znanych z gier role playing lub tak jak ma to miejsce w grze wideo Minecraft. Dodatkowo autor przedziwnej instalacji prowadzi statystyki w arkuszu kalkulacyjnym. Populacja wynosi 16304885 mieszkańców w 27 parafiach i 416 miast. Miasta wymierają lub wyrastają na ich miejsce nowe, potrzebne są nowe służby cywilne, niektóre z obszarów agrarnych leżą odłogiem lub są uprawiane.
Aby mapa ewoluowała, Jerry wymyślił sobie skomplikowaną grę - każdego ranka wybiera losowo kartę, która dodaje nowe obszary do jego nieistniejącego miasta. Np. trójka asów pik może sprawić, że konkretny obszar zamiera. 
Od czterech lat prowadzi bloga Jerry's Map, na którym informuje nie tylko o bieżących wystawach, ale i tym co dzieje się z jego Neverlandem. 
His process is as much one of discovery as of creation, and correlates surprisingly well with much of what’s so interesting about contemporary interactive entertainment, and the way that things like video games are as much acts of creation as they are acts of consumption. Gretzinger is essentially telling himself the story of the world of the map, even as that story unfolds before his eyes and, to a very real extent, out of his control. “There’s a reality in there,” he says. We couldn’t agree more.

Gretzinger o swojej pracy w krótkometrażowym filmie.

 
Jerry's Map from Jerry Gretzinger on Vimeo.

Pokaźną ilość prac Jerrego znaleźć można w pokazie slajdów z wystawy Mass Moca, która odbyła się w październiku ubiegłego roku, a Imaginary Atlas porównuje jego pracę do aleatoryzmu w muzyce. Fragmenty map Gretzingera można kupić na eBayu od pięciu dolarów wzwyż. 
Tagi:

Prześlij komentarz

Jeszcze pasja, czy już porycie?

Wiesz Michał jak to jest - każdy ma swoje demony pasji.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget