Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2013!

Niestety. Zapowiadana na tamten rok apokalipsa nie miała miejsca. Dzień Darmowych Gier Fabularnych okazał się spektakularnym sukcesem, a event wbrew zapowiedziom nie był ostatni.

Pomimo że zmieniłem kraj zamieszkania to kolejna edycja odbędzie się podobnie jak jej pierwowzór 15 czerwca 2013 roku. Zapamiętajcie tę datę !!!

Zmienia się tylko koordynator wszelkich działań. Ja sam nie będę mógł kierować poczynaniami w Polsce (zmieniłem kraj zamieszkania), postaram się jednak nadal śledzić tą imprezę, a może uda mi się w końcu opublikować coś własnego?
Wspomnianym koordynatorem Dnia Darmowych Gier Fabularnych będzie Leszek Cibor, osoba znana w fandomie, współodpowiedzialna za konwent Grojkon

Już po raz czwarty polscy fani gier fabularnych będą mieli pretekst, by opublikować w sieci swe materiały, sprezentować RPG-owy upominek pokaźnej grupie czytelników, skorzystać z akcji promocyjnych większych i mniejszych wydawnictw. Dzień Darmowych Gier Fabularnych – zbiegający się założeniami z Free RPG Day – zdołał w ciągu minionych edycji zmobilizować zarówno wydawców, jak i branżowe sklepy i serwisy, bloggerów czy zdystansowanych na co dzień użytkowników, wykraczając przy tym poza sieć i polskich czytelników, osiągając też sukcesy w „papierowej” postaci.

Dzięki fanowskiej mobilizacji oraz akcjom promocyjnym wydawnictw takich jak: GRAmel, Kuźnia Gier, Menhir i Portal, Fabryka Słów, Techland, Egmont, Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru, Bullet Books koordynatorzy projektu zebrali grubo tysiące stron artykułów, systemów autorskich, dodatków etc., głównie osiągalnych w postaci plików PDF.
Dzięki hojnym sponsorom rozdano nagrody w postaci gier, książek, komiksów. Wartość pieniężna tych nagród przekroczyła chyba kilkanaście tysięcy złotych.

DDGF jest czasem zarówno początków nowych inicjatyw, jak i zwieńczeń – do darmowych gier fabularnych opublikowanych w ramach wcześniejszych edycji należą między innymi 3k10, Poza Czasem, Trójca oraz dodatki do już istniejących tytułów, jak Czas Waśni. Opublikowana antologia dwunastu pierwszych edycji Karnawału Blogowego jest tylko jednym z wielu obszernych projektów, które wzbogaciły „polskie święto RPG-owców”.

Jeżeli chcesz wypromować swój system, wydawnictwo, stronę internetową, albo po prostu dorzucić od siebie cegiełkę i podzielić się swą pracą z graczami, skontaktuj się z nami przez mail leszek[dot]cibor[at]gmail[dot]com, a jeżeli po prostu chcesz sobie poczytać – do usłyszenia 15 czerwca 2013 roku!

Na dobry początek:
- możesz polubić stronę DDGF 2012G+
- zapoznać się z informacjami o poprzedniej edycji i jej hojnych sponsorach.
- opublikować wieść na zaprzyjaźnionym serwisie, blogu, portalu.


- możesz odwiedzić strony GRAmela, Kuźni Gier, Portala, Menhira, Bullet Books, Fabryki Słów,Techlandu, Egmontu i innych kluczowych sponsorów poprzednich edycji. 
CHWALMY PANÓW !!!
- Knuć & Kminić czym zaskoczyć fanów RPG 15 czerwca 2012
- Współdziałać & Współpracować na FB, G+, via mail etc. 
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget