Dotowane gry „Patriotyzmu Jutra” 2013


Spośród ponad 900 wniosków aż 136 projektów otrzymało dotacje w programie „Patriotyzm Jutra” realizowanym przez Muzeum Historii Polski.
Łączna suma dotacji wyniosła 2, 5 mln złotych (rekordowa kwota). Wybranym projektom przyznano dotacje od 5 tys. do ponad 40 tys. złotych. Jeśli nie przeoczyłem czegoś (a mogłem) - trzy gry otrzymały dotację.Stowarzyszenie Kulturalno–Turystyczne VIATOR Internetowa Gra Kryptologiczna ŁAMACZE SZYFRÓW (otrzymała dotację w wysokości 18000 PLN)

Jak to działa?
Aby wziąć udział w grze należy:- zarejestrować się w serwisie lamaczeszyfrow.pl- zebrać trzyosobowy zespół- zarejestrować zespół- wejść do gry...
Celem graczy jest ustawienie wirników Enigmy widocznych w PANELU KONTROLNYM GRY w pozycję, w której pośrodku rotorów widoczny będzie napis ENIGMA. Już teraz każdy użytkownik strony może przesuwać na chwilę poszczególne rotory klikając na nie, jednak wirnik po odświeżeniu strony powraca do poprzedniej pozycji.
Nieodwracalnie przesunąć rotor można odpowiadając poprawnie na zagadkę zadaną po każdym wykładzie.
Kolejne wykłady będą się ukazywać po rozwiązaniu zadań przewidzianych po poprzednim wykładzie. Zadanie wieńczące wykład będzie się składać z trzech zagadek. Dwie z nich będą dotyczyć bieżącego wykładu, trzecia będzie nawiązywać do jednego z szyfrów omówionych do tej pory we wszystkich poznanych wykładach.Na każda z zagadek musi odpowiedzieć inny członek grającego zespołu.
Poprawna odpowiedź na pytanie będzie skutkowała automatycznym przesunięciem wirnika odpowiadającego danemu wykładowi o jedną pozycję, tak, że po odpowiedzeniu na wszystkie pytania wirnik ustawi się w pożądaną pozycję i uaktywniony zostanie wirnik odpowiadający kolejnemu wykładowi.
W określonym czasie od uaktywnienia się każdego wykładu ujawniane będą krótkie podpowiedzi mogące dopomóc w rozwiązaniu zagadki. Jeśli zespół nie zdąży rozwiązać zadania przed opublikowaniem podpowiedzi, otrzymuje karną minutę za każdą podpowiedź.
Zwycięży zespół, który pierwszy dokona przesunięcia wirników w napis ENIGMA.

Strona z grą Łamacze Szyfrów.

Kolejne dwie gry to :

Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kurpiowszczyzny imienia Adama Chętnika Gra Planszowa Powstanie Styczniowe 1863 - Kampania na Kurpiach
 20000 PLN
Fundacja Innowacyjnej Edukacji Społecznej Sensu@ Powstanie Styczniowe: Gra Strategiczna 25000 PLN


„Patriotyzm jutra” to program realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 2006 roku. Muzeum Historii Polski prowadzi go od 2009 roku. Celem programu jest wspieranie ważnych i oryginalnych inicjatyw związanych z historią Polski, upamiętnieniem wydarzeń i postaci istotnych w dziejach kraju. Program adresowany jest m.in. do organizacji pozarządowych, lokalnych stowarzyszeń, bibliotek, domów kultury.
                                         


Tagi:

Prześlij komentarz

Dotacje to zło. Ale skoro już są, to przynajmniej dobrze, że co nieco skapnęło na gry.

Więc i Kickstarter to zło?

Nie. Dotacja oznacza najczęściej pomoc finansową udzielaną przez państwo i tylko o to mi chodziło. W przypadku dotacji zanim pieniądze podatnika trafią do celu, to przechodzą po drodze przez fafnaście kieszeni i siłą rzeczy w każdej z nich coś zostaje. Nie mówiąc o tym, że sam bym wolał decydować o rozdawaniu moich pieniędzy. Tak tylko skrótowo, bo to szeroki temat.

Właśnie dlatego zapytałem. Generalnie i w moim odczuciu pieniądze dla stowarzyszeń, dotacje itp. służą "gubieniu" pieniędzy.
Wydaje mi się że odwrotnie działa to w Anglii, ale to może wina tego że tutaj działalność może prowadzić każdy kto chce odprowadzać z tego podatek dla Królowej.
W Polsce trzeba płacić filantropinie wspierać ZUS i stać w jednym okienku (kilkanaście razy w innym) żeby móc cokolwiek zdziałać.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget