10 wojennych filmów i seriali SF

10 Sci-Fi War Movies and Series to zestawienie dziesięciu militarnych filmów SF  (dokładnie to jedenastu filmów i seriali) opublikowane na łamach War Movie blog.

Na liście znalazły się pozycje, których nie mogło zabraknąć, czyli: Star Wars, Star Trek, Battlestar Galactica, Aliens i inne.

Informuję o tym zestawieniu, bowiem zadziwiło mnie że tak mało pojawiło się filmów z okresu zimnej wojny - wszak pojawiało się ich dosyć sporo.

I tak zupełnie po kumotersku, gdybyście mogli proszę polećcie mi jakieś filmy z okresu 1950-1980, ala pomidory czy budynie z kosmosu...

Prześlij komentarz

Swoje już wylałem na TE jakieś 2-3 tyg temu, więc nie chce się powtarzać, polecam każdy punkt zasadniczo tylko czasem dostęp może być utrudniony.

Poza tym, a może też przede wszystkim.

Jak podejrzewam " Attack of the 50 Foot Woman" i "Plan 9 from Outer Space" znasz, chyba każdy to zna.
Jeśli dobrą, ograną klasyke mamy za sobą mozna sięgnąć po cos mniej odkopanego - kino tamtych lat celuje w generalnie krótkie formy, coś dłuższego niż 1.5h to już marnostawstwo taśmy filmowej, ale 3/4 z nich jest dokładnie TAKA SAMA z małymi zmianami i łatwo z salw śmiechu trafić w nudę. Z takich klasycznych monster movies na początek polecam absolutnie przegenialny "The Giant Claw"( z fotomontażem na poziomie potrząsającego kamerą meksykańca) oraz hity wieczoru złych filmów w Kinie Muranów: "Attack of the Crab Monsters" tudzież "Incredible Shrinking Man". Ten pierwszy jest w gruncie rzeczy nie aż taki zły jak mógłby być, zaś na drugim widownia po prostu rżała. Cały seans.

Z tytułów sf mniej inwazyjnej tematyki urzeka zaś "Starcrash" - znany jako brazylijskie gwiezdne wojny. Tekst z angielskiej wikipedii mówi prawde - to film o nieprawdopodobnie prostej i zarazem nieprawdopodobnie nielogicznej fabule. Gra i strój głownego złego bohatera miażdży, no i jest boski David Hasselhoff. Perełka jednym słowem.

Pzdr

Na tej liscie zabraklo "Space Above and Beyond"

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget