Zmarł projektant Daleka

Raymond Cusick, projektant kultowego Daleka z serialu science-fiction Doctor Who, zmarł w wieku 84.
Mogę się mylić, jednak sądzę że w Polsce niema jakiegoś wielkiego buzzu wokół Doctora Who - to chyba historia podobna jak z Star Trekiem, który przez szereg lat była nieobecny w Polsce z zrozumiałych względów.
Zupełnie odwrotnie jest w Londynie, gdzie co rusz można natknąć się na wzmianki dotyczące   najdłuższego serialu science fiction na świecie (prześcignął serialową wersję Star Treka). Serial jest wszechobecny w kulturze brytyjskiej począwszy od sklepu Forbidden Planet (gdzie wydaje się mieć honorowe miejsca), skończywszy na mediach. Przykładowo kiedy ponad tydzień temu Westminster Bridge został opanowany przez Daleki, wiadomość obiegła TV, prasę i oczywiście internet.
Mogę się mylić, bowiem może to być również spowodowane pięćdziesięcioleciem serialu - pierwszy odcinek Doctora Who wyemitowano w 1963 roku.

Wracając do zmarłego Raya Cusicka, warto wspomnieć że hobbystycznie lubował się w bitwach  epoki napoleońskiej, pisał do wielu specjalistycznych czasopism i periodyków.
Sporo wypowiedzi projektanta (nie tylko na temat Daleków zwanych również pieprzniczkami) można znaleźć w wspominkowym artykule na łamach BBC: Doctor Who Dalek designer Ray Cusick dies after illness.

Powyżej zdjęcie pochodzące z Daily Mail: Somebody call the Doctor! Daleks invade Westminster for BBC's 50th anniversary of cult show

Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget