Sherlock Holmes w SF/ Fantasy i grach

Sherlock Holmes kilkukrotnie pojawił się w różnorakich filmach, książkach czy komiksach osadzonych w innej epoce, realiach czy światach. Jednak dopiero wczorajszy Londonist zachęcił mnie do poszperania po Wikipedii i innych stronach. Okazało się, że tych mashupów jest całkiem sporo.
Londonist wspomina miedzy innymi książki: Sherlock Holmes War of the Worlds (1975), Sherlock Holmes vs. Dracula,Dr. Jekyll and Mr. Holmes: Dr. John Watson (A Sherlock Holmes mystery)
Były też i filmy np. Star Trek: The Next Generation w którym z jednych z odcinków Data pojawia się jako Sherlock. Wszystko oczywiście dzieje się w holodeku.
Kolejna rzecz to serial Sherlock Holmes in the 22nd Century - 1x01. Poniżej pierwszy odcinek: The Fall and Rise of Sherlock Holmes. 
Jak się okazuje tych niekanonicznych, nie-doylowskich Sherlocków jest naprawdę całkiem sporo, wystarczy poszukać w Wikipedii - pastiszom poświęcona jest nawet osobna podstrona..
Wielu osób jest na tyle zafascynowanych historiami detektywa, że tworzy nawet interaktywne mapy Londynu, miejsc w których rozgrywała się akcja książek czy filmów.

Jeśli chodzi o gry wideo - tych powstało również całkiem sporo, jak podaje angielska Wikipedia.
  • Datasoft released a game called 221B Baker St in 1986.
  • Zenobi Software released two text-only adventure games for the ZX Spectrum: Sherlock Holmes: The Case of the Beheaded Smuggler in 1988 and Sherlock Holmes: The Lamberley Mystery in 1990.
  • ICOM Simulations released Sherlock Holmes: Consulting Detective, a multimedia adventure game for PCs in 1991 and later for the Sega CD system 1992. One of the earliest multimedia titles, it was to become a series of three games, each with three cases. A collected edition followed in 1993.
Sherlock Holmes: Consulting Detective is a CD-ROM based video game released for the Sega CDTurboGrafx-16, and both IBM and Apple computers. Each game in the series uses full motion video clips as you control Holmes and Watson through three different cases.
Mario Party Advance, a video game released in 2005, includes a character named Shroomlock, a mushroom version of Sherlock Holmes.
Tagi:

Prześlij komentarz

Może i łykam bez popitki produkty Fabryki Marzeń ale mimo wszystko najlepszy adaptowany Holmes wg mnie to ten grany przez Downeya Jr. - bez zadęcia, uniesionej w zadumie brwi - czyli bez tych atrybutów jakie są Holmesowi-Myślicielowi przypisywane w przytłaczającej części nawiązań z jakimi miałem do czynienia. Ten Downeyowski jest na tyle popierdzielony że autentycznie zachęcił mnie do sięgnięcia po książkę.
Jeszcze niezle wypadają w miare Mroczne początki ale to głównie z uwagi na to że Holmes jest tam młodziutki.

Szczerze mówiąc to ten nowy Sherlock nie wywarł na mnie wrażenia. Może dlatego ze wychowałem się na serialu ? http://www.imdb.com/title/tt0298697/

Na mnie zrobił wrażenie ten Sherlock: http://www.imdb.com/title/tt1475582/

Uwspółcześniona wersja BBC jest rewelacyjna.

Sherlocka brytyjskiego polecam. Adriano obeznaj bo może mijasz się z nim na ulicach (poza tym śmiesznie się później ogląda Hobbita widząc Watsona).

@Adriano
Ja też wychowałem się na serialu, co nie zmienia faktu, że dopiero w filmie spotkałem Sherlocka z na tyle dostrzegalną nutą szalonego geniuszu że postać nabrała nowej jakości.
Zaś uwspółcześnionego muszę obczaić, nie wy pierwsi go polecacie, najwyższy czas ogarnąć braki :)

BBC w ogóle robi dobre seriale. Chyba jeszcze się nie zawiodłem na jakimś. Ostatnio wciągnął mnie Ripper Street.

Byłem na Bajker Stricie, nie widziałem nikogo podobngo.

Ale dla mnie Kuzz ten Sherlock to właśnie ten stary zimny, wyrachowany,opanowany, kalkulujący (jak właśnie Data) a nie "szalony" geniusz. Szalony geniusz to jest Dexter (śmiech) ten z Laboratorium nie ten psychopata.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget