Dobra Gra od Techlandu


Wydawnictwo Techland udostępniło informację o pierwszych tytułach, które pojawią się w nowej serii wydawniczej „Dobra Gra”.
„Dobra Gra” to nowa seria wydawnicza Techlandu, która będzie łączyć w sobie nowości rynkowe oraz sprawdzone klasyki gier wraz z ciekawymi dodatkami. Wydania będą pojawiać się także jako zestawy kultowych serii. Nowe gry będą ukazywać się cyklicznie, średnio co dwa miesiące.


Pierwszym produktem jest niezależna, magiczna gra przygodowa, która koncentruje się na możliwości wniknięcia we wspomnienia człowieka – „To the Moon”. Druga z gier stanowi hybrydę FPS-a oraz RTS-a typu tower defense – mowa o „Sanctum”. Obie produkcje pojawią się w sklepach w całej Polsce już 20 lutego, w bardzo atrakcyjnej cenie 19,90 zł.
 „To the Moon” oraz „Sanctum” to pierwsze z ujawnionych tytułów, które pojawią się w nowej serii wydawniczej Techlandu – “Dobra Gra”. Premiera przewidziana jest na 20 lutego. Wydane zostaną także jeszcze dwa inne tytuły, które do tej pory nie były dostępne na rynku polskim oraz cztery klasyki w edycjach specjalnych.
 „To the Moon” to niezwykła, sentymentalna podróż w krainę ludzkich wspomnień i najskrytszych, niespełnionych marzeń. Gra łączy w sobie elementy humorystyczne z dramatyczną historią schorowanego staruszka. Gracz ma niezwykłą okazję odbyć podroż po snach tego człowieka i umożliwi
 mu spełnienie jego wielkiego marzenia – podróży na Księżyc.  Aby odmienić życie staruszka  gracze wcielają się w parę naukowców. W rozgrywce świat rzeczywisty przeplata się ze wspomnieniami umierającego bohatera, które gromadzone są za pomocą specjalnych kul symbolizujących kluczowe wydarzenia z jego życia. Celem gracza jest dokładne poznanie jego przeszłości i znalezienie sposobu na to, aby umożliwić spełnienie jego wielkiego marzenia.
Produkcja została stworzona przez studio Freebird Games, które ma na swoim koncie już kilka podobnych projektów.

„Sanctum” to debiutanckie dzieło szwedzkiego studia Coffee Stain. Gra stanowi połączenie strategii czasu rzeczywistego z pierwszoosobową strzelaniną. Tytuł rozpoczął swoje istnienie jako modyfikacja, a dopiero po dużej dawce pozytywnych informacji od społeczności, uzyskał status pełnoprawnej produkcji. Gracz ma okazję wcielić się w rudowłosą bohaterkę o imieniu Sky, której zadaniem jest powstrzymanie inwazji kosmitów na miasto Elysium One. Każda z map znajdujących się w grze zawiera jądra energetyczne, które co pewien czas generują kolejne fale obcych, z którymi musimy się zmierzyć.
Nasza bohaterka bezpośrednio pomaga przy eksterminacji kosmitów. Używa w tym celu całkiem pokaźnego arsenału broni – lasera spowalniającego, pistoletu maszynowego oraz karabinu snajperskiego. Same starcia z kosmitami to także bardzo atrakcyjna część rozgrywki, gdyż mierzymy się z wieloma rodzajami przeciwników, wobec których należy stosować specjalne taktyki, aby ich pokonać.
„Sanctum” oferuje także tryb kooperacji. Warty uwagi jest fakt, że gra została zbudowana na bazie silnika Unreal Engine 3, co sprawia, że m.in. oprawa graficzna jest jej bardzo mocną stroną.

Inspirowana japońskimi automatami growymi „Xotic” oraz groza i bezkres oceanu, czyli „Depth Hunter: Wielki Błękit”, już 20 lutego trafią na półki sklepowe, w cenie 19,90 zł.
 „Xotic” oraz „Depth Hunter” to dwa kolejne tytuły, które pojawią się w nowej serii wydawniczej Techlandu – “Dobra Gra”. Premiera przewidziana jest na 20 lutego. Niebawem zostaną także zaprezentowane cztery pozostałe produkcje, które debiutują w serii.
„Xotic” to zwariowany, zręcznościowy i odrobinę psychodeliczny FPS. Jego twórcy inspirowali się japońskimi automatami growymi, w których ogromnie ważna jest radość płynąca z demolki i osiągnięcie jak najlepszego wyniku punktowego. Te same zasady znajdują się w „Xotic”. Zabawa opiera się na pokonywaniu rozbudowanych poziomów, unicestwianiu wrogów i to w taki sposób, aby zebrać jak najwięcej punktów. Gracz ma okazję wcielić się w postać uzbrojonego po zęby wojownika i z największą precyzją wykonywać stawiane przed nim zadania. Jest dostępna także możliwość rywalizacji z innymi graczami za pomocą rankingu z rekordami.

„Depth Hunter: Wielki Błękit” daje natomiast okazję do zanurzenia się w otchłani oceanu. To niezwykła gratka dla fanów nurkowania i związanej z tym adrenaliny. Gracz ma do wykonania ponad 40 zróżnicowanych zadań, w tak egzotycznych lokacjach jak Tajlandia, Bahamy czy Afryka Południowa. Ma szansę polować na różnorodne ryby, fotografować bezkres podwodnej otchłani, zbierać skarby, a także zmierzyć się z niebezpieczeństwami, które czyhają pod wodą. Wszystko to ubrane w piękną i kolorową grafikę 3D.
„Dobra Gra” to nowa seria wydawnicza Techlandu, która będzie łączyć w sobie nowości rynkowe oraz sprawdzone klasyki gier wraz z ciekawymi dodatkami. Wydania będą pojawiać się także jako zestawy kultowych serii. Nowe gry będą ukazywać się cyklicznie, średnio co dwa miesiące.

Osiem pierwszych tytułów z serii „Dobra Gra” ukaże się na rynku już 20 lutego.
Dostępne będą w cenie 19,90 zł.
Techland jest wiodącym polskim developerem gier na komputery PC i konsole najnowszej generacji oraz wydawcą gier i oprogramowania na terenie Polski. Firma rozwija się nieprzerwanie od 1991 roku, zatrudniając obecnie 200 specjalistów we Wrocławiu, Warszawie i Ostrowie Wielkopolskim. Produkty Techlandu odnoszą komercyjne sukcesy i cieszą się uznaniem graczy oraz recenzentów na całym świecie. Firma jest także właścicielem marki Shortbreak Studios oraz portali legeo.pl i games4break.com.
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget