Czy erpegi są dla Masonistów

W dzisiejszym tekście poruszę  konstytutywne dla fundomu kwestie. Pierwszą z nich są aktualizacje w grupie "Erpegi są Masonistów" – artykuł zawiera ich zestawienie wraz z linkami.
Na koniec przedstawiam proste obliczenia dotyczące aktywności Masonistów w polskim internetowym fundomie gier fabularnych. Zapraszam do lektury!

Legenda:
Akceptacja oznacza aprobatę Masonistów względem ważkiego tematu podjętego w grupie. Dla ułatwienia podawana jest w skali od 1 do 11.
Dialog wewnętrzny to korelacja pomiędzy zaangażowaniem Masonistów, a wolumenem dyskursu.

Badania zostały przeprowadzone o godzinie 17.45 czasu Greenwich i nie uwzględniono w nich różnicy czasu pomiędzy UK a RP. Relacja pomiędzy zmianą czasu mogłaby przynieść sporo ciekawych wniosków i postaramy się omówić na najbliższym sympozjum.

Raporty z sesji (Akceptacja 1) Dialog wewnętrzny 2
Sekretne znaki na konwentach (Akceptacja 4) Dialog wewnętrzny 1
Liczba 13 (Akceptacja 4) Dialog wewnętrzny 4
Turlanie czy turlanie się (Akceptacja 2) Dialog wewnętrzny 4
Felidae  (Akceptacja 3) Dialog wewnętrzny 4
Judea & Homoterroryzm (Akceptacja) 3 Dialog wewnętrzny 13
Bach, Czarodziejski flet, trzech chłopców, inicjacja(Akceptacja) 1 Dialog wewnętrzny 0
Nabór (Akceptacja 1)  Dialog wewnętrzny 4
Facylitacja (Akceptacja 0) Dialog wewnętrzny 3

Jak widać w powyższym zestawieniu dominuje problematyka judaistyczna koegzystująca z agresją homoseksualną. Kolejny symptomatyczny temat to numerus tredecim. Felis silvestris catus uplasował się na trzecim miejscu i można traktować go marginalnie

Zaznaczam: to, czy płaszczyzna przekroczenia pewnej granicy dotycząca Judei i homoseksualizmu jest sprawą dyskusyjną i zależy od indywidualnej oceny (ja sam nie czuję się szczególnie zaniepokojony). Tutaj usiłuję tylko pokazać, że mamy do czynienia z kontinuum, na którego różnych miejscach rozkładają się rozmaite aktywności związane z grupą i jej promowaniem. Mam nadzieję, że taka perspektywa będzie stanowiła wspólny mianownik dla zwolenników i przeciwników obecnej formy działania i promocji grupy. Tym pierwszym może ułatwić zrozumienie oponentów, tych drugich – wesprzeć w merytorycznej argumentacji.
___

Sięgnijmy teraz poza przestrzeń grupy erpegi są dla Masonistów. W grupie Rozmowy pomiędzy Mistrzami Gry, przeznaczonej do kulturalnych dyskusji o RPG w każdej odmianie i dla każdego napotykamy lisi wątek. Jeden z Mistrzów Gry ma problem z dotarciem na sesję spowodowaną atakami bezpańskich lisów. Cztery osoby w tym wątku mogą być podejrzewane o przynależność do Masonistów, bowiem w toczącej się dyskusji nagle zaczynają się zwracać do siebie per Bracie i używać terminologii uznawanej powszechne za masonistyczną. Pada więc nazewnictwo: kielnia, brat, poziomica, mops. 
Dla rozważań o Masonistach w fundomie istotny może być również kod jakim się porozumiewają w innych miejscach Internetu. Po sekretnej masońskiej formule Ciiiiiiszaaaa!!!! przez 18 minut nikt nie komentował wątku.

Wszystkie zgromadzone tam informacje uważam za dość istotne argumenty świadczące o nikłej aktywności Masonistów w internetowym fundomie RPG w Polsce (pamiętajmy, że odsetek Masonistów na konwentach jest znacznie większy od lat, wystarczy przypomnieć epokę PEŚM i "wyższej sztuki"). Pełniejsze statystyki stanowczo by nie zaszkodziły, ale policzenie Masonistów na forach internetowych niestety przekracza moje możliwości. Pozostaje tylko zaznaczyć, że przedstawione informacje dotyczą różnych aspektów fundomowej aktywności i wspólnie tworzą pewien ogólny obraz (bez wątpienia jeszcze bardzo niekompletny). Nad przyczynami różnicy między siecią a konwentami można się zastanawiać, ale samo istnienie tej rozbieżności wydaje się trudne do zakwestionowania.

Dodam jeszcze słowo skądinąd  (ten tekst) bowiem brzmi zajebiście.

Prześlij komentarz

Na nartach byłem i mam wrażenie, że kontekst mi uciekł niczym narta po solidnej glebie.

E, przecież wszyscy wiedzą, że Masonistów i ich kumpli, Judeomasonoblogasków jest 666+/-k66 (zmienność należy zrzucić na karb nowej rekrutacji oraz brutalnych sankcji wobec tych, którzy ośmielają się zdradzaj sekrety wygrywania w PMM-ach niewtajemniczonym).

A latajace eseistyczne spodki to gip$?

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget