6. edycja Nagrody J. ŻuławskiegoW tym roku będzie miała miejsce już 6. edycja Nagrody J. Żuławskiego, głosowanie w okresie 1-15 kwietnia.


Dnia 4.02.2013 r. ostatni członek Jury zgłosił swój akces, a więc mamy już pełen skład tego gremium, taki sam jak w ubiegłym roku.

Oto Jurorzy edycji 2013: godność przewodniczącego piastuje prof. dr hab. Antoni Smuszkiewicz, a pozostali członkowie, wymienieni w porządku alfabetycznym, to: dr Dariusz Brzostek, dr hab. Anna Gemra, dr Dorota Guttfeld, dr hab. Wojciech Kajtoch, dr Mariusz Maciej Leś, dr Adam Mazurkiewicz, dr Iwona Pięta, dr Edyta Rudolf i dr Jerzy Szeja.

Mamy też pierwszą wersję listy zgłoszeniowej powieści, biorących udział w konkursie. Proszę wszystkich zainteresowanych o jej sprawdzenie i zgłaszanie uwag do autora, Pawła Dembowskiego, lub do Andrzeja Zimniaka.

Regulamin - niewiele zmieniony wobec ub. roku - pojawi się niebawem na stronach Nagrody: oficjalnej  i informacyjnej  . W tym roku do konkursu stają powieści (utwory od 150 stron standardowych). Na stronie oficjalnej znajduje się także adres do listy zgłoszeniowej utworów wydanych w 2012 r.

Listę zgłoszeniową można obejrzeć lub pobrać tutaj


Nagroda przyznawana jest przez Jury złożone z literaturoznawców za utwory utrzymane w konwencji fantastyki w kategorii powieści, opublikowane w roku ubiegłym, jako Główna Nagroda, Złote i Srebrne Wyróżnienie.
Nominacje do Nagrody wyłaniane są w głosowaniu Elektorów oraz Jurorów.

Gwoli przypomnienia www.gryfabularne.blogspot.com mają patronat nad tą nagrodą, zaś ja sam (chcąc nie chcąc) jestem Elektorem.


Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget