Wierna replika HALa 9000

Replika komputera HAL 9000 to kolejny gadget dla osób z nadmiarem gotówki.
HAL 9000 można nabyć za 499,99 $ w sklepie Think Geek.

Replika opiera się o oryginalne plany studyjne z 1968 roku i została wyprodukowana z najwyższej jakości materiałów. HAL 9000 jest interaktywny, aktywuje się go oczywiście głosem (lub pilotem), a co więcej ma wbudowane 15 różnorakich cytatów z znanego filmu Kubricka, Odyseja kosmiczna 2001.
Np.

"I'm sorry, Dave, I'm afraid I can't do that. I think you know what the problem is just as well as I do. This mission is too important for me to allow you to jeopardize it."
"You're going to find that rather difficult without your space helmet, Dave."
Sings about a minute long rendition of "Daisy Bell."
 Wikipedia o HAL 9000
HAL 9000 jest komputerem obecnym w książce 2001: Odyseja kosmiczna Arthura C. Clarke'a i w filmie o tożsamym tytule.Został uruchomiony w laboratoriach HAL w Urbana, Illinois, 12 stycznia 1997 (w filmie: 1992). Jego pierwszym instruktorem był dr Chandra (w filmie: Pan Langley). Jako największe osiągnięcie przemysłu informatycznego i najbardziej zaawansowany projekt sztucznej inteligencji, został zainstalowany na statku "Discovery 1" jako kontroler misji. Zarządza wszystkimi aspektami technicznymi misji i kontroluje jej przebieg, a także jako jedyny zna prawdziwy cel wyprawy. Jego interfejs został zoptymalizowany pod kątem komunikacji z człowiekiem - komunikacja głosowa i bardzo rozwinięty podsystem "emocjonalny" czynią go rozmówcą o intelekcie człowieka.

Źródło: Bit Rebels
Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget