Sukces Tunnels & Trolls

Pierwszym dużym, tegorocznym sukcesem na Kickstarterze może poszczycić się gra Tunnels&Trolls. Jedna z pierwszych gier fabularnych (została wydana rok po Dungeons & Dragons) zostanie opublikowana w wersji deluxe, właśnie dzięki finansowaniu społecznościowemu.
W przeciągu pięciu dni zebrała 50 000 $ z wymaganych 26 000$. Autorzy przewidzieli trzy dodatkowe milestone (50 000, 60 000 i 75 000) i wszystko wskazuje na to, że ten ostatni próg zostanie również osiągnięty. Zbiórka potrwa jeszcze do  5 lutego.
Tunnels & Trolls (w skrócie T & T) to fantasy RPG zaprojektowane przez Kena St Andre w 1975 roku przez Flying Buffalo. W przeciwieństwie do D&D używa się w niej wyłącznie kości sześciościennych. Określana była jako jedna z najbardziej niedocenianych gier RPG.
Kolejną cechą wyróżniającą tę grę jest fakt, iż większość przygód do niej publikowana jest również w formie gier paragrafowych, w które można grać samemu.
Przez szereg lat ukazało się blisko dziesięć edycji tej gry, gra wideo Crusaders of Khazan (1990 rok) i mnóstwo dodatków.
Kenneth Eugene St. Andre jest również autorem innej popularnej w latach 80-90 gry: Stormbringer na mechanice BRP z Chaosium. Grę oparto o sagę Michaela Moorcocka o Elryku z Melnibone.

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget