Sukces ENworld na Kickstarterze

Nie przepadam za informowaniem o projektach związanych z grami na Kickstarterze, jednak polska elita dziennikarzy erpegowych przyspała, jak ma to w zwyczaju i zapomniała o swoich anglojęzycznych kolegach, od których translatują newsy.


Morrus prowadzący stronę EnWorld kilka tygodni temu borykał się z nielichymi problemami - jego strona padła atakiem hackerów, dzięki czemu pojawiał się nam znany ekran informujący o złośliwym oprogramowaniu zawartym na stronie.

Przyznam że jakieś tysiąc postów temu, miałem podobny problem i musiałem przejrzeć praktycznie wszystkie wpisy na blogu, aby znaleźć ten błąd. Kilka wpisów było zainfekowanych i nie ukrywam, poświęciłem na to naprawdę sporo czasu by to naprawić.
Tu od razu pomocna informacja dla potencjalnych blogerów - nie posiłkujcie się linkami do ilustracji z innych stron.

Wracając jednak do Morrusa i ENWorld. EnWorld to strona z ugruntowaną pozycją wśród fanów RPG i zawiera na oko kilkanaście tysięcy razy więcej podstron więcej niż moje www.gryfabularne.blogspot.com. Hackerski atak sprowadził Morrusa  do tego, że poprosił o sfinansowanie rebuildu strony na Kickstarterze. Chodziło o kwotę tylko 300 funtów.
W przeciągu tygodnia zebrano kwotę kilkunastu tysięcy funtów, a do końca zbiórki pozostało 22 dni.

Na dzień dzisiejszy pogubiłem się już co oferuje nam EnWorld w zamian za wpłaty, są tam koszulki, paczki PDFów, aplikacja amobilna O.G.R.E. i wiele innych.

To naprawdę dosyć dziwne, gdyż początkiem roku czytałem artykuł w którym autor twierdził, że Anglicy z branży gamedev video nader niechętnie podchodzą do Kickstartera, gdyż mają zbyt wygórowane oczekiwania względem swoich gier. A tym samym nie chcieliby zawieść swoich darczyńców.
Niewątpliwie to jeden z największych sukcesów roleplaying games w tym roku.

Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget