STOP CAPTCHA!

Timothy Brannan  kilka godzin temu zamieścił wpis pod tytułem I Don't CAPTCHA. Podobnie jak On nie znoszę captchy w internecie, zwłaszcza na bloggerze. O ile zrozumiałe są dla mnie filtry antyspamowe na platformach takich jak np. Wordpress, to zupełnie nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie mają włączone te cudaczne obrazki na Blogerze, których nijak nie da się rozszyfrować.
\Blogger jest częścią Googla, a ten ma naprawdę bardzo dobre filtry antyspamowe. Co rusz jednak muszę komentarz edytować i prosić blogera o wyłaczenie irytujących captch.
Dochodzi do absurdalnych sytuacji, że piszesz komentarz na jakimś blogu przez minutę, a trzy wklepujesz różne kody, które nijak nie chcą zaskoczyć.
Jedna z moich wizyt w kapciarni, skończyła się takim oto screenshotem:
Dlatego by nie rozpisywać się nadaremno, wyłącz captche i podaj dalej by inni również je wyłączyli.

Źródło i ilustracja: The Other Side blog.

Prześlij komentarz

Dla Wordpressa istnieje kilka fajnych wtyczek antyspamowych bez ciapci. Ja uzywam tej http://wordpress.org/extend/plugins/spam-free-wordpress

Nie wiem, nie znam się na WP. Wiem jednak z doświadczenia tu na blogerze, że Google nawet skutecznie wychwytuje niektórych (nie wszystkich, ale wychwytuje) płatnych klakierów typu:"Świetny blog, przeczytałem cały, zapraszam do mnie na tiko erotiko dot kom"

Jestem za a nawet przeciw.

Zdziwiła mnie kiedyś nadgorliwość filtra guglowego, który wrzucił do spamu niewinne pytanie (bodajże czterowyrazowe).

Tak, mechanizm Googla ma swoje dziwactwa. Nie pozwoli Tobie np. na publikację kilkudziesięciu postów dziennie itp.
Ale z filtrem antyspamowym w jego wykonaniu jest naprawdę bardzo dobrze.

Jestem botem, przybyłem tutaj siać spam i zamęt. A niech to licho - zbyt późno.

Ja zwrócę uwagę na inny, zabawny problem - jak to się stało, ze większość botów jest w stanie przejść gorsze, (anty)spamowskie zabezpieczenia... w przeciwieństwie do użytkowników.

O faktycznie, coś w tym jest.

A ja mam odpalone u siebie komentarze z tym ustrojstwem. Powody są dwa. Po pierwsze: kolega jakiś czas temu zostawił swoją stronę bez nadzoru. W rezultacie komentarze miał zalane reklamami viagry i ofertami powiększania sobie różnych części ciała. Tak, jestem świadom istnienia filtrów antyspamowych. Jednakże, jedną z cech mojego charakteru jest wręcz paranoiczna ostrożność w różnych dziedzinach życia. Drugim powodem jest fakt, że przepisując te prawie że nieczytelne słowa pomagamy w w cyfryzacji książek. Są to po prostu ich fragmenty, których komputer nie dał rady odcyfrować. Uważam, że warto się do tego trochę przyczynić.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget