RotCh: Malal, piąty bóg Chaosu

Blog Realm of Chaos: An 80s Warhammer Enthusiast Blog w krótkim czasie swego istnienia (w lutym upłynie rok od jego powstania) wyrasta na obfite źródło informacji na temat uniwersum Warhammera. Dla Polaków może być osobliwe, że Autor bloga podchodzi do gromadzenia danych w taki sposób, jak czynił to onegdaj Artur Marciniak na łamach Magii i Miecza. Posiłkuje się wyłącznie oficjalnymi opracowaniami (do WFB, WFR czy książkami i komiksami), a co więcej dzięki dobrodziejstwu World Wide Web znajdziemy tam wypowiedzi twórców Warhammera.

Są to zgoła odmienne teksty jakie znaleźć możemy w polskiej sieci, nie uświadczymy tu wyssanych z palca historyjek domorosłych autorów np. Czarnych Paladynów, z których przed laty naigrywałem się w cyklu Słusznie Niedoceniani Twórcy prezents. 

Tym razem autor bloga - orlygg przyjrzał się koncepcji Boga Renegata - Malala: The Malignancy of Malal: Solving the mystery of the 'fifth chaos god' . Wszystko okraszone jest wypowiedziami Tony Acklanda, Ricka Priestleya (!) oraz ilustracjami z komiksów Johna Wagnera i Alan Grant (i nie tylko).

Przypominam, że nie tak dawno, bo dwa tygodnie temu pojawił się tam wywiad z grafikiem Tony Acklandem (Tony Ackland: wywiad i galeria na RotCh).


Prześlij komentarz

Bezpośredni link do artykułu zły zapodan.

Mhm, dzięki. Jeśli nie działałby dalej skontaktuj się z grawerem. On da Tobie namiary na Stacha. A ten zajmie się tym po sesji.

To się Anioł Gniewu powinien uciszyć.

Czyżby OryginalWarhammerRenesaince się zaczynał?

Już się zaczął jakiś czas temu wraz z Zweihanderem, tą francuską grą na Kickstarterze i innymi WFR 2.5. A stron Oldhammerowych jest sporo, choć co prawda tyczą się WFB.
By nie wspomnieć o tej polskiej Tawernianej wersji 1000 stonicowej na T. jakoś się to zwało, tylko nie pomnę nazwy.
@Neuro Jak się Anioł cieszy to się redakcja śpieszy.

Trwa od jakiegoś czasu, całkiem sporo ludzi bawi się w WFB 3 edycji. Nie są to zapewne setki osób, ale jako że sieć pozwala się w miarę łatwo zorganizować, to trochę to widać.

Toft zdaje się, autor zmarł więc i OWR się u nas skończyło..

Miało być ucieszy. Sorry Anioł za tego Freudhammera :)

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget