Refalstart restartupu Gry minus Fabularne

Niestety mimo zapowiedzi re-startrup o niespotykanej nazwie Gry minus Fabularne założony przez Administratora, Promotora, Inicjatora, Propagatora, Edytora Kolegę Jacka 'Darkena' Gołębiewskiego nie odbył się.
Czy przyjdzie nam jeszcze poczekać na "rozszerzenie profilu serwisu" Gry minus Fabularneczy podzieli los innej zapowiedzi Kolegi Darkena, a mianowicie gry Anima Prime, która miała ukazać się w tamtym roku?
Czy po prostu projekt zaniechano, jak niezwykle poczytny cykl wypowiedzi ikony Indie w nie każdy czwartek na Jego blogu?
Fakty są takie, że upłynęły dwa tygodnie, choć wspominano nawet o jednym: "Poczekaj tydzień dwa to zobaczysz".

Co w międzyczasie się wydarzyło?
Zwolniono z współpracy całą redakcję (nie informując o tym Czytelników), w której pozostał jedyny dziennikarz: Wojciech 'Sethariel' Żółtański.
Usunięto Politykę prywatności i tym samym nie wiemy jakie dane osobowe o nas są zbierane i w jaki sposób będą wykorzystywane.

Zmodyfikowano lekko cześć poświęconą współpracy. Przeanalizujmy ją.
Dzięki dołączeniu do zespołu redakcyjnego masz możliwość "hobbystycznie informować o o nowościach i trendach dotyczących gier fabularnych". Gdybyś chciał robić to na własną rękę np. na swoim blogu, masz nikłe szanse, bowiem jak można dowiedzieć się ze strony "zespół dzięki szerokim kontaktom członków" ma sporo przywilejów, o których przeciętny Jan 'Mroczny Morgoth' Kowalski prowadzący bloga Krytyk za Osiem może tylko pomarzyć. "Hobbystycznie" z kolei,  to słowo wytrych które pozwoli uniknąć ewentualnych zarzutów o niekompetencje.

Dzięki współpracy "masz szansę dotrzeć do szerszego grona odbiorców", przy czym owe szersze grono nie jest zdefiniowane i może liczyć sobie kilkanaście UU w porywach do kilkudziesięciu dziennie.

Możesz "rozwinąć swój warsztat pisarski i erpegowy" (niestety nie wyjaśniono czym jest mityczny warsztat erpegowy) współpracując z doświadczonymi redaktorami i wydawcami (przypomnę, Redaktor Naczelny ma wieloletnie doświadczanie w pozyskiwaniu informacji o nowościach z sklepu Drive Thru RPG).

Kolejny profit, do którego nie ma dostępu żaden użytkownik sieci to recenzowanie gier przedpremierowo oraz możliwość betatestowania gier z całego świata. To niewątpliwy bonus, gdyż na takie ekstrawagancje mogą sobie pozwolić tylko firmy pokroju WotC lub Paizo. Zakładam że pomocna dłoń redakcji wyjaśni jak w skomplikowanych procedurach internetowych można dołączyć do betatestów (I tu moja drobna sugestia, przydałby się samouczek, jak wpisać e-mail w odpowiedniej rubryce - sporo z nas po dziś dzień sobie z tym nie radzi).
Z ostatniej chwili - nieoficjalnie dowiedziałem się, że Gry minus Fabularne ujawni adresy witryn internetowych Paizo i WotC, w tym te na których można dyskutować na temat nadchodzących produktów !!!

Trudniej jest już dołączyć do zespołu, gdyż to obwarowane jest szeregiem obostrzeń.
Przede wszystkim musisz chcieć informować o nowościach z zakresu wybranego wydawnictwa, jednej z jego linii wydawniczej bądź też konkretnego gatunku.
I tu furtka dla osób grających np. jednocześnie w fantasy i science fiction jest zamknięta. Sądzę jednak że sporo osób walnie dołączających do redakcji ukryje swoje inne zainteresowania, a procedury lustracyjne nie będą zbyt kąśliwe.

Skontaktować się z kimś z redakcji, można niestety tylko bezosobowo, bowiem "Nasi redaktorzy nie zawsze są dostępni poprzez zwykły kontakt mailowy. Wiadomość wysłana poprzez formularz kontaktowy trafia zawsze do więcej niż jednego redaktora. Któryś z głównym redaktorów na pewno odpowie na twoją wiadomość".
Ów Któryś z redaktorów to zapewne ktoś z Kolegium Redakcyjnego, czyli Wojciech 'Sethariel' Żółtański lub Wojciech 'Redaktor Naczelny' Żółtański. Choć może przytrafić się że odpowie Tobie sam Redaktor Naczelny Wojciech Żółtański. To niewątpliwy plus, że tyle osób czeka na kontakt z Tobą.

Tymczasem współpracę z Gy minus Fabularne już zapowiedzieli na swoich blogach: Andrzej 'Enc' Stój oraz Marcin 'Paladyn' Roszkowski. Nieuregulowana i problematyczna jest kwestia Piotra 'Neurocide' Haraszczaka, który podając się za blogera niezależnego przez szereg miesięcy kolaborował z działem gier bitewnych Pff+. Jeśli wspomniane procedury lustracyjne będą łaskawe i jego zobaczymy tam, choć wiemy z rozwlekłych wypowiedzi, że w Gry minus Fabularne dominować będą  "...nadal rpgi tylko". Nieoficjalnie dodam, że w pocie czoła pracuje tam Redaktor za Którego Wszystko Było Lepiej, czyli Marcin 'Seji' Segit.

Jednym słowem mamy do czynienia z całkowicie nowym novum, w zupełnie starych sztafażach, które znamy z rewolucji przed laty Mateusza 'Zsu Et Am; Kominiarczuka w dziale O serwisie, w portalu tworzonym  przez fanów i dla fanów. Ale zawsze na najwyższym możliwym poziomie.

 photo credit: Ross Mayfield via photopin cc

Prześlij komentarz

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, robię notatki. :)

Nie widzę przelewu na koncie OMG+*.


*Obuchem Miecza Grywalizacja Plus

Nie podesłałeś numeru. :)

Mea culpa, sądziłem że ktoś z Waszych dziennikarzy śledczych Gry minus Fabularne już to zrobił.

Ilustracja zajebista, w całej krasie ukazuje "Zapraszamy dla współpracy".

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget