Premiera Proteus

Proteus to gra, w której możemy zanurzyć się w bajkowym świecie i eksplorować tajemnicze wyspy. Świat generowany jest losowo, dzięki czemu mamy do czynienia za każdym razem z inną rozgrywką. Wilderness jak się patrzy, zresztą sami twórcy (Ed Key i David Kanaga) tak określają tę grę.

To nie wszystko, że gra ta nie ma celów, podstawowym sposobem interakcji jest po prostu Twoja obecność w świecie. Ścieżkę dźwiękową tworzą elementy otoczenia, a określone dźwięki pojawiają się gdy znajdziemy się w ich pobliżu. W ten sposób zmieniające się pory dnia i roku, latające świetliki, drzewa generują unikalną muzykę występująca w grze. Każdą z lokacji można zarchiwizować i podzielić się screenshotem - pocztówką ze świata gry ze swoimi znajomymi.
Ponadto Proteus zrealizowany jest jak klasyczny first-person shooter. 

Gra, a raczej niegra, doświadczenie audiowizualne lub nietypowa produkcja, te nazwy pojawiają się nader często w ostatnich czasie nawet na polskich stronach.
Mnie zastanawia tylko jedno, skoro tego typu produkcje tworzone są przez zapaleńców spotykają się z szerokim uznaniem (np. AMAZE Indie Connect dla tej gry ), to kiedy w końcu zaczną pojawiać się gry tego typu z wykorzystaniem dzisiejszych możliwości kart graficznych.I kiedy zobaczymy w pełni prawie-realistyczne filmy interaktywne generowane losowo. Rozumiem oczywiście zamysł autorów, że gra łączy 8-bitowe płaskie piksele ze stylem wzorowanym na modernizmie, w formie stosowanej przez malarzy na początku XX wieku (jak napisał o tej grze Adrian Werner z Gier Online). Jednak czy nie czas na produkcję tego typu wykorzystującą wszystkie dobrodziejstwa dzisiejszej grafiki? Taki efekt losowego wilderness da się przecież osiągnąć nawet w edytorach TES. Sam chętnie zobaczyłbym tego typu grę-niegrę.
Gra do szóstego lutego jest do nabycia w promocyjnej cenie 10 dolarów na Steamie. 
Oficjalna strona Proteus
Źródło: Gry-Online

Prześlij komentarz

Ten komentarz został usunięty przez autora. -

Ooo już premiera? Jeszcze nie dawno była beta.. zatem czekamy do przeceny na Steami, my biedne polaczki...

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget