Podwyżki opłat pocztowych w USA

DriveThruRPG.com
Niezbyt optymistyczne wieści dotarły do mnie wraz z nowym newsletterem Noble Knight Games. Amerykańska poczta wprowadza z dniem 27 stycznia podwyżki, które niemal podwoją dotychczasowe stawki opłat za przesyłki.

Podwyżka ta zapewne wpłynie na ilość zakupów angielskojęzycznych gier z wszystkich sklepów umiejscowionych w Stanach Zjednoczonych.
W sumie warto wykorzystać te ostatnie dwa tygodnie na zakupy w Stanach Zjednoczonych (jak zachęca Noble Knight Games), a potem ...pogodzić się z obowiązującymi stawkami.

W ubiegłym roku podobna podwyżka cen w Wielkiej Brytanii wprowadziła niemałe zamieszanie, włącznie ze spekulacją (jak u nas przed laty) i sprzedawaniem z marżą znaczków pocztowych na eBayu (więcej na ten temat możecie przeczytać w kwietniowym artykule na stronie Wprost Biznes).

Wracając do Stanów Zjednoczonych, przykładowo ceny wg. US Postal Service, będą kształtować się następująco (informacja z 11.11.12):

Small box — $5.80
Medium box — $12.35
Large box — $16.85
Large APO/FPO box — $14.85
Regular envelope — $5.60
Legal envelope — $5.75
Padded envelope — $5.95

Pełen tekst o podwyżkach znajdziecie na stronie USPS.

Może remedium na zaistniałe podwyżki będą "zakupy grupowe", jakie proponuje Zuhar (Zamówienie Fate Core – razem taniej), czy Tomakon w przypadku zakupu gry Fate Core.

PS. W Anglii też nie wygląda to bosko, wysyłka dwóch czasopism formatu A4 to koszt bagatela 7-8 funtów (nie pamiętam już dokładnie).

Prześlij komentarz

Komuna powraca panie?

Najpierw wizy, teraz poczta! Jakiej jeszcze broni użyją przeciw nam amerykanie? Co będzie następne? Lobby Appla już zmusiło rząd do wycofania kart ŚKCh, bo kradła patenty, już wymuszają, żebyśmy przeszli z centymetrów na cale, a stopy procentowe mierzyli w stopach wielkiej stopy, co gorsza czystą chcą nam zmienić na rudą pędzoną na myszach. O nie! Ceny znaczków, to dla nas wyraźny znak, jaki kurs wobec naszej ojczyzny obrał Barakoobóz!

Socjalizm przecie w całej Europie. A poza tym. Balcerowicz musi odejść.

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget