Nowe pismo "Głos fantastyki"

Wraz z zamkniętym Science Fiction, Fantasy & Horror pojawiły się zapewnienia osób ztym pismem związanych, że postarają się zapełnić lukę i wykreować nowe pismo w formacie elektronicznym.
I oto jest, jak doniosła Katedra. 
Głos fantastyki.

Osobiście dla mnie to spora niespodzianka, bo przez dłuższy czas nie śledziłem informacji z fandomu, a tutaj pojawiło się pismo, które skojarzyło mi się z pierwszymi numerami Czasu Fantastyki.
Czas Fantastyki to jedno z niewielu tych pism, które zabrałem tutaj na Wyspy i w międzyczasie przeczytałem wszystkie numery ponownie.
Skąd moje skojarzenie z kwartalnikiem dla zaawansowanych ?
Sporo w Głosie Fantastyki publicystyki, którą sobie nader cenię. W numerze znalazły się również cztery opowiadania i trochę recenzji. Moim zdaniem to doskonały układ, szkoda jednak że pismo ma ukazywać się tak rzadko.  Z drugiej strony lepiej by był to kwartalnik,  niźli comiesięczna zapchajdziura.
Pismo jest anonsowane następującymi słowy:
Pismo sieciowe ,,Głos Fantastyki" to inicjatywa wynikająca z chęci zagospodarowania miejsca po SFFiH. Celem pisma z założenia jest utworzenie platformy wymiany myśli, a więc poza publikacją opowiadań, jak to ma miejsce w innych periodykach tego typu, chcemy stworzyć obszerny dział z publicystyką, bowiem fantastyka to nie tylko rozrywka, ale też poważny krytycznoliteracki dialog.
Refleksja ta ma służyć pochyleniu się nad takimi nurtami jak fantasy, sf, horror, noir. Kolejnym założeniem, które mamy nadzieję uda się zrealizować jest obszerny dział z recenzjami książek, filmów, gier i muzyki. Idąc dalej, skoro sf często i gęsto opiera się na współczesnej nauce oraz jej teoriach - szczególnie na teoriach fizycznych, kosmologicznych, wchodzi też w dziedzinę badań z zakresu biologii, nanotechnologii i tym sprawom mamy nadzieję się przyjrzeć.

Tagi:

Prześlij komentarz

MKRdezign

{facebook#gitgames} {twitter#gitgames} {google-plus#GitgamesBlogspotRPG}

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget